جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۱

ˈعلی طالبیˈ روزپنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این میزان زمین کشاورزی در یک هفته اخیر و درقالب سومین مرحله تخریب بناهای غیرمجاز در…

ˈعلی طالبیˈ روزپنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این میزان زمین کشاورزی در یک هفته اخیر و درقالب سومین مرحله تخریب بناهای غیرمجاز در زمین های کشاورزی شهرستان آمل در سال 93 اجرا شد.

وی افزود: این اقدام در اجرای احکام قطعیت یافته موضوع تبصره ( 2 )ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی در روستاهای ˈ سیاه لش ، درکاپی ، دارکلا وتجنک ˈ این شهرستان انجام شد.

دادستان عمومی وانقلاب شهرستان آمل تصریح کرد: در اجرای این طرح بناهای غیرمجاز در زمین های کشاورزی شهرستان آمل وبه حکم قانون تعداد 5 واحد بنای مسکونی و 9 واحد دیوارکشی در زمین های کشاورزی که درقطعه های بالا محصور وتفکیک شده بود، تخریب شد.

طالبی اضافه کرد: متخلفان اراضی کشاورزی را در قطعه های مختلف از توابع بخش دابودشت آمل تفکیک و ساخت وساز کرده بودند.

وی ادامه داد: تخریب واحدهای ساخت وساز شده در زمین کشاورزی با حضور نمایندگان فرمانداری، دادستانی، بخشداری، نیروی انتظامی و اداره های راه ، برق و جهاد کشاورزی شهرستان آمل انجام شد.

دادستان عمومی وانقلاب آمل یادآورشد: جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در زمین های کشاورزی و صیانت از بستر تولید در شهرستان آمل از اولویت های اصلی دستگاه قضایی شهرستان است که با هماهنگی دستگاههای ذیربط این طرح ادامه دارد.

در سال گذشته نیز در اجرای این طرح در هشت مرحله اقدام ستادمقابله با تغییرکاربری در زمین های کشاورزی آمل بیش از 80هزارمترمربع از زمین های کشاورزی این شهرستان که توسط برخی سودجویان به صورت غیرقانونی ساخت وساز شده بود، تخریب شد.

درشهرستان آمل با بیش از 50هزارهکتار سطح زیرکشت، سالانه بیش از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید وبه بازارهای مصرف داخل وخارج از کشور ارسال می شود.ک/3

7327/608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.