چهارشنبه، ۲۹ مرداد ۹۳ - ۰۳:۱۶

سلامت نیوز:سازمان تأمین‌اجتماعی با صدور دستور اداری به واحدهای اجرایی سراسر کشور انجام معاینه پزشکی متقاضیان بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد و…

سلامت نیوز:سازمان تأمین‌اجتماعی با صدور دستور اداری به واحدهای اجرایی سراسر کشور انجام معاینه پزشکی متقاضیان بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد و ادامه بیمه به صورت اختیاری برای بیمه‌شده اصلی و افراد تبعی را حذف کرد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، این دستور اداری در راستای اجرای مصوبه هیات امنای سازمان تأمین‌اجتماعی و ایجاد وحدت رویه و تسهیل در گسترش پوشش بیمه‌ای صادر شده است.

با صدور این دستور اداری تمام متقاضیانی که ماهیت بیمه مورد درخواست آنان جنبه غیراجباری دارد با احراز شرایط از انجام معاینه پزشکی معاف می‌شوند.
دارا بودن حداقل 365 روز سابقه پرداخت حق بیمه قبل از قطع ارتباط بیمه‌ای با تأمین‌اجتماعی و سپری نشدن بیش از 9 ماه از قطع ارتباط بیمه‌ای شرط معافیت متقاضیان از انجام معاینه پزشکی است.

صاحبان حرف و مشاغل آزاد، متقاضیان بیمه اختیاری و توافقی، کارفرمایان صنفی، کارگران ساختمانی، رانندگان درون شهری، باربران، خادمین مساجد، قالی‌بافان و شاغلان صنایع دستی از جمله گروه‌هایی هستند که صدور این دستور اداری منجر به تسهیل برخورداری آنان از خدمات تأمین‌اجتماعی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *