چهارشنبه، ۰۵ اردیبهشت ۹۷ - ۰۸:۲۴
حذف میلیونی ویدیو از یوتیوب

حذف میلیونی ویدیو از یوتیوب موضوع جدیدی نیست اما در گزارشی که توسط مدیران یوتیوب اعلام و رسانه ای شده است ، برای…

حذف میلیونی ویدیو از یوتیوب موضوع جدیدی نیست اما در گزارشی که توسط مدیران یوتیوب اعلام و رسانه ای شده است ، برای نخستین‌ بار، گزارش‌ های اجرایی از دستورالعمل‌ های اجتماعی خود را منتشر کرد که بر اساس آن، در سه‌ ماهه‌ی پایانی 2017، 8.3 میلیون ویدیو از این پلتفرم حذف شده‌اند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.پیرو گزارش یوتیوب از دستورالعمل‌ های اجتماعی خود، این پلتفرم در بینِ ماه‌های اکتبر تا دسامبر سال 2017  میلادی، 8.3 میلیون ویدیو را از بستر خود حذف کرده است. این سرویس اشتراک ویدیو که تحت مالکیت گوگل قرار دارد، سال گذشته پس از افشای این موضوع که ویدیو‌های مزاحم و مشوش‌کننده، با ادعای محتوای مناسب کودکان روی این پلتفرم منتشر شده است، با انتقادهای زیادی روبرو شد.

گوگل در واکنش به حذف میلیونی ویدیو از یوتیوب اعلام کرده است که از این پس، گزارش‌هایی از دستورالعمل‌های اجتماعی یوتیوب، به‌صورت سه‌ماهه منتشر خواهد شد تا کاربران در جریان حذف محتوای نقض‌کننده‌ی قوانین از این پلتفرم قرار گیرند. در حالی که یوتیوب با این‌کار قصد دارد عدمِ بی‌تفاوتی خود نسبت به این موضوع را نشان دهد؛ اما هنوز شبهات زیادی در اذهان عموم وجود دارد. در ماه مارس میلادی، وب‌سایت وایرد گزارش جدیدی را منتشر کرد که بر اساس آن، ویدیوهایی با محتویات کودک‌ آزاری همچنان روی این پلتفرم منتشر می‌شود.

حذف میلیونی ویدیو از یوتیوب

همچنین بر اساس این گزارش، 6.7 میلیون از ویدیو‌های یادشده، توسط هوش‌مصنوعی شناسایی‌شده است؛ از این‌رو تنها 6.1 میلیون ویدیو توسط نیروی انسانی مورد بررسی قرار گرفته است.

بد نیست بدانید که حذف میلیونی ویدیو از یوتیوب در حالی انجام گرفته است که گوگل پروسه‌ ی تشخیص این‌گونه ویدیو‌ها را توسط هوش‌ مصنوعی، لزوما موضوع بدی نمی‌داند؛ به عقیده‌ی مدیران این پلتفرم، هوش‌مصنوعی می‌تواند در پاسبانی محتوای نشرشده در بستر این سرویس به آن‌ها یاری رساند. در حالی که الگوریتم به کار رفته، اجازه‌ی حذف ویدیوهای را به سیستم می‌دهد؛ اما عموما، ویدیوهایی که قوانین یوتیوب را نقض می‌کنند، برای بررسی به نیوری انسانی واگذار می‌شود. حذف یا قرار دادن محدوده‌ی سنی برای ویدیوها، همان کاری است که توسط نیروهای انسانی صورت می‌پذیرد.

در ماه دسامبر سال گذشته، یوتیوب اعلام کرد که آن‌ها برای بررسی ویدیو‌های گزارش‌شده، 10 هزار نفر نیروی انسانی را از سراسر گوگل به استخدام در آورده‌اند.

[highlight]منبع[/highlight]   ENGADGET

13 دیدگاه برای “حذف میلیونی ویدیو از یوتیوب در سال 2017 به چه دلیل انجام شده است ؟”

 1. ژینا گفت:

  یعنی واقعا همه این ویدیوها و اسپم و نامناسب بودن؟

 2. طهمورث گفت:

  دلیلشون قانع کننده ست

 3. ساسی گفت:

  من که حوصله پیگیری هیچکدوم از این فیلتری هارو ندارم

 4. خسرو گفت:

  ده هزار نفر فقط برای بررسی ویدیو؟؟!!!!!!!

 5. معصوم گفت:

  جالبه واقعاً

 6. بیدار گفت:

  ممنون از اطلاع رسانیتون

 7. روزبهانی گفت:

  مدیران یوتیوب هم شروع به سانسور کردن

 8. مانا گفت:

  سیاست دولت امریکا بعد از جریان ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۷ میباشد که قوانین رو سخت تر کردن

 9. انوشه گفت:

  اینا دیگه چرا اینکارو کردن؟

 10. شکیبایی گفت:

  خوب کاری کردن

 11. رحیمی گفت:

  خوبه که هر چند یه بار بعضی از ویدیوهای با محتوای منفی حذف بشن

 12. آرزو گفت:

  چه دلیل مسخره ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *