پنجشنبه، ۱۷ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام هادی شکری ظهر پنجشنبه در نشست غدیر و الگوهای سبک زندگی اسلامی افزود: تبعیت و پشتیبانی عملی از…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام هادی شکری ظهر پنجشنبه در نشست غدیر و الگوهای سبک زندگی اسلامی افزود: تبعیت و پشتیبانی عملی از ولایت از دیگر پیام‌ های برجسته غدیر است.

وی همچنین ولایت‌ پذیری را اصلی‌ ترین شاخص و سنجش در جامعه اسلامی دانست و اظهارداشت: این عید بزرگترین عید شیعیان است چرا که مبانی قرآنی، اعتقادی و فکری داشته و عید ولایت و رهبری است.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی گیلان گفت: غدیر حساس ترین فراز تاریخ و اساسی ترین پیام اسلام است.

وی در ادامه افزود:  غدیر سندی برای تداوم خط رسالت در جلوه امامت و خلاصه و ادامه مکتب وحی است.

شکری تصریح کرد: ولایت مداری یکی از اساسی ترین ضرورت ها و نیازهای جوامع اسلامی در صعب العبورترین گذرگاه های اجتماعی و دشوارترین امتحانات الهی است.

وی همچنین با اشاره به اینکه ولایت و ولایت مداری از صدر اسلام تاکنون رمز موفقیت و پیروزی اسلام بوده است، افزود: مهمترین درس واقعه غدیر خم برای مسلمانان جهان ولایت مداری است.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی گیلان گفت:  اطاعت از ولی فقیه در همه امور اجتماعی، سیاسی و غیره مهمترین درسی که مسلمانان باید از مطالعه وقایع غدیر خم فرا بگیرند و در راستای عملی کردن آن با تمام وجود تلاش کنند همچنین جوانان با مفهوم و پیام این عید بزرگ به معنای واقعی کلمه آشنا شوند.

وی تصریح کرد: از عید قربان تا عید غدیر دهه ولایت نامیده شده است از اینرو فرصت بسیار مغتنمی برای روحانیان، استادان، دانشگاهیان و مسئولان امور فرهنگی فراهم آمده تا بیش از بیش برای تبیین فرهنگ غدیر و ولایت فقیه در جامعه تلاش کنند.

شکری همچنین با بیان اینکه غدیر بستر وحدت همه مسلمانان جهان در سایه اسلام ناب است، یادآورشد:  امت اسلامی باید با تقویت وحدت همه توان خود را برای جهانی شدن اسلام ناب در دنیا به کار گیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.