جمعه، ۳۱ مرداد ۹۳ - ۰۷:۵۸

امام جمعه موقت اصفهان گفت: حزب بازی‌ها و طرفداری از باند و قبیله خود که نتیجه آن فراموش کردن حقیقت است، ظلمی نابخشودنی…

امام جمعه موقت اصفهان گفت: حزب بازی‌ها و طرفداری از باند و قبیله خود که نتیجه آن فراموش کردن حقیقت است، ظلمی نابخشودنی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، حجت‌الاسلام میردامادی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته اصفهان با بیان تسلیت به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) به پیشرفت‌های علمی کشور اشاره و اظهار کرد: آمریکایی‌ها از بمب اتمی نمی‌ترسند بلکه آن چه امریکا را به وحشت در آورده است، جاذبه‌ها و پیشرفت‌های علمی اسلام است.

وی افزود: نفوذ روزافزون اسلام در میان دانشگاه‌های اروپایی و امریکایی و دقت آنها به مبانی اسلامی باعث شده بسیاری از محققان به دین اسلام بگرایند.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه دشمنان، اقدامات زیادی برای بدنام کردن اسلام انجام داده‌اند، اضافه کرد: یک بار به اسلام هراسی تبلیغ می‌کنند و با ایجاد گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه قصد دارند اسلام را به عنوان دین وحشی‌گری در نظر مردم معرفی کنند.

وی ادامه داد: گروه های تروریستی با تلاوت قرآن سر می‌برند، دختران باکره و کم سن و سال را آنچنان مورد تجاوز قرار می‌دهند که باعث کشته‌شدن آنان می‌شوند و این اقدامات را با نام اسلام انجام می‌دهند.

میردامادی خاطر نشان کرد: از دیگر اقدامات دشمنان اسلام برای بد نشان دادن چهره اسلام، کشیدن کاریکاتور پیامبر اسلام (ص) با قرار دادن اسلحه در عمامه ایشان بود.

وی تصریح کرد: مبارزات آمریکا و اسراییل علیه اسلام و ارزش‌های اسلامی به گونه‌ای است که امروز دشمن‌ترین دشمن اسلام، آمریکا و اسراییل هستند.

وی با تاکید بر اینکه حدود 200 مسجد در غزه نابود شده است، اظهارکرد: به زودی وعده خدا محقق می‌شود و امام زمان (عج) ظهور خواهد کرد و باعث نابودی همه دشمنان خواهد شد.

امام جمعه موقت اصفهان در خطبه دوم نمازجمعه این هفته به مناسبت‌ها و رویدادها اشاره کرد و گفت: امروز جمعه روز شهادت امام صادق (ع) که این روز را به پیشگاه مقدس امام زمان (عج) تسلیت می‌گویم.

وی ادامه داد: روز صنعت دفاعی را هم به مسئولان دفاعی کشور تبریک می‌گویم که کشور را به قدرتی رسانده‌اند که دشمن دیگر جرات حمله و تجاوز ندارد.

میردامادی با اشاره به اینکه دوشنبه روز بزرگداشت ابن سینا و روز پزشک است، اضافه کرد: پزشک طبیب جسم مردم و روحانی طبیب روح مردم است. جسم سالم در روح سالم و روح سالم از آن جسم سالم است.

وی افزود: اسلام برای اهلیت دادن به این دو مقوله فرموده دریافت پول و حقوق در طبابت و برای گفتن احکام دینی به مردم حرام است، طبیب باید مجانی و برای رضای خدا درمان را انجام دهد و دارو تجویز کند، روحانی هم باید برای رضای خدا و مجانی احکام دین را برای مردم بیان کند.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: البته طبیعی است که یک روحانی یا یک طبیب هم نیازمند هستند و باید خرج خود را تامین کنند. روحانی به وسیله حق‌القلم و طبیب هم به عنوان نسخه‌نویسی مخارج خود را تامین می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه گاهی مسئولیت طبابت به دست افرادی افتاده که ظلم می‌کنند و زیر میزی می‌گیرند که جرم است، سقط جنین انجام می‌دهند که آدم‌کشی و خیانت است.

وی به مناسبت روز یکشنبه اشاره کرد و گفت: روز یکشنبه شهادت شهید اندرزگو و آغاز هفته دولت است. از دولتمردان می‌خواهم که همواره به خاطر داشته باشند که منتخب مردم هستند و خون شهدا شما را به این سِمت رسانده است. شما دولتمردان امروز بر مسندی نشسته‌اید که زیر آن سیلی از خون مردم مظلوم این مملکت وجود دارد.

میردامادی تاکید کرد: حزب بازی‌ها و طرفداری از باند و قبیله خود که نتیجه آن فراموش کردن حقیقت است، ظلمی نابخشودنی است، در عین حال از دولت‌هایی که منشا خدمات بوده‌اند، تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه دوشنبه روز اشغال ایران توسط متفقین و روز فرار رضاخان از کشور است، اظهارکرد: در فرازی از بیانات امام (ره) مشاهده کردم که وقتی متفقین انگلیسی، آمریکایی و روس وارد ایران شدند، وحشت همه مردم را در برگرفته بود اما زمانی که متوجه فرار رضاخان شدند، مردم جشن گرفتند و شادی کردند، این باید برای همه حکام درس باشد.

امام جمعه موقت اصفهان به روز کارمند در چهارم شهریور اشاره و تصریح‌کرد: کارمندان باید توجه کنند که استخدام مردم هستند و حقوقی را که دریافت می‌کنند از 70 میلیون نفر است، نباید به مردم بی‌اعتنایی کنند، بعضا مردم گله دارند که به کارشان رسیدگی نمی‌شود و افرادی که آشنایی دارند و رشوه دهند کارشان انجام می شود، رشوه‌دهنده و رشوه‌گیرنده هر دو گناهکار هستند.

وی ادامه داد: کارمندان باید برای خدا کار کنند و نماز و عبادتشان ترک نشود.

میردامادی اضافه کرد: پنجشنبه روز داروسازی و روز بزرگداشت زکریای رازی است. زکریای رازی از شاگردان امام صادق است و 350 رساله در علوم مختلف از جمله شیمی و داروسازی دارد. این دانشمند در کنار تلاش خود در عرصه علمی، نماز و عبادتش را نیز به موقع انجام می داد.

وی به مناسبت بعدی در روز پنجشنبه که ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر است اشاره و تاکید کرد: دهه کرامت از آن روز آغاز می‌شود و ان شاءالله برای اجرای کرامت حقیقی همه با هم تلاش کنیم.

وی افزود: به همه پدران و مادران توصیه می‌کنم که به دختران و پسران مانند هم توجه کنند. پیامبر(ص) فرموده: اگر هدیه‌ای تهیه کردید اول به دخترانتان بدهید. دختران دارای عواطف و احساسات لطیف و زود رنج هستند.

وی در پایان به مساله آب اشاره و اظهار کرد: هر چه انتظار کشیدیم مسئولان فکری به حال آب این شهر و این مملکت کنند، به این نتیجه رسیدیم که کاری از دستشان بر نمی‌آید، از خدا می‌خواهیم که باران رحمتش را بر ما نازل بگرداند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *