یکشنبه، ۱۳ مهر ۹۳ - ۰۳:۳۷

‌امام جمعه‌ی بندرعباس گفت: حسادت اشکال شرعی ندارد اما زمانی که آشکار شود، از آنجایی که جامعه را به نابودی می‌کشد، دارای اشکال…

‌امام جمعه‌ی بندرعباس گفت: حسادت اشکال شرعی ندارد اما زمانی که آشکار شود، از آنجایی که جامعه را به نابودی می‌کشد، دارای اشکال شرعی هم می‌شود، چون قابلیت تبدیل به بسیاری گناه‌ها و بیماری‌های خطرناک را دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، آیت‌الله «غلامعلی نعیم‌آبادی» در خطبه‌های نماز عید سعید قربان صبح امروز(یکشنبه 13 مهرماه)، به تفسیر سوره ناس و فلق پرداخت و اظهار کرد: آنچه در کتب آسمانی و در این دو سوره آمده، بحث حسد است که بزرگ‌ترین و فراگیرترین خطری است که متوجه انسان می‌شود.

وی در ادامه گفت: حسادت اشکال شرعی ندارد اما زمانی که آشکار شود، چون جامعه را به نابودی می‌کشد، دارای اشکال شرعی هم می‌شود، چون قابلیت تبدیل به بسیاری گناه‌ها و بیماری‌های خطرناک را دارد.

امام جمعه بندرعباس که بسیاری از اعمال انجام شده‌ی این روزها را صرفاً دارای ظاهری خیرخواهانه توصیف کرد، افزود: حسادت به شکل‌های مختلفی ظاهر می‌شود و انسان حسود جایگاه بدی دارد، چون قلبش کانون بیماری خطرناکی است و حسد موجودی است که نماز و روزه و بسیاری از خوبی‌های انسان را از میان می‌برد.

آیت الله نعیم‌آبادی غیبت و شایعه‌پراکنی را از عوامل حسادت دانست و خاطرنشان کرد: حسادت در طول تاریخ گاهی به جنگ‌های خونین نیز بدل شده و خوشا به حال کسانی که این اخلاق بد را در خود ندارند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.