سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۵

رینیت به معنای ( التهاب پرده های مخاطی بینی)، پرخونی بینی، التهاب و سرخی چشم ها، آبریزش بینی و چشم و… نشانه های…

hasasyat  حساسیت به گردگل ها را بطور کامل درمان کنید

رینیت به معنای ( التهاب پرده های مخاطی بینی)، پرخونی بینی، التهاب و سرخی چشم ها، آبریزش بینی و چشم و… نشانه های آلرژی به گرده گلها و نباتات است که هر ساله در فصل بهار تعداد بسیاری را مبتلا می کند.

گرچه حالات این نوع حساسیت را نمی توان به واقع نوعی بیماری دانست اما می تواند بر زندگی روزمره فرد تاثیر بگذارد و او را از بسیاری از فعالیت ها در محیط باز و طبیعت باز دارد.

 

در مورد کاهش علائم حساسیت فصلی بهار روش های درمانی متعددی وجود دارد که بعضی از آنها بهبودی فوری را به همراه دارند.

معمولا آنتی هیستامین ها اولین انتخاب دارویی هستند. این دارو بر هیستامین؛ ماده التهابی آزاد شده در روند واکنش آلرژی اثر می گذارد.

آنتی هیستامین های خوراکی علاوه بر کاهش التهابات آلرژیک، دیگر علائم مانند پرخونی بینی، قرمزی چشم ها، آبریزش بینی و چشم و… را بهبود می دهند.

در حال حاضر بسیاری از این گروه داروها بدون نسخه پزشک به فروش می رسد که به بیماران امکان می دهد تا علائم حساسیت را خیلی زود برطرف کنند.
داروهای موضعی نیز دیگر روش های مؤثر درمانی آلرژی محسوب می شوند که از جمله می توان به سرم شستشوی بینی، اسپری ضدالتهاب بینی، کرومولین سدیم، محلول شستشوی چشمی، داروهای ضدالتهاب موضعی و کورتیکوستروئیدها اشاره کرد.
داروهای ضدآلرژی به شکل اسپری یا قطره بینی کاربرد دارند. این داروها مانع از آزاد سازی بعضی واسطه های واکنش آلرژیک می شوند.
کورتیکوستروئیدها داروهای ضدالتهاب قوی هستند که به شکل اسپری بینی برای بیماران مبتلا به آسم تجویز می شود.

دوره کوتاه مدت این داروها به شکل قرص به مدت حداکثر ۷ روز در موارد آلرژی شدید نسبت به گرده گلها و گیاهان در بهار توصیه می شود.

امروزه نوع تزریقی این دارو چندان مورد تایید نیست.

منبع-http://bioteb.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.