یکشنبه، ۱۹ مرداد ۹۳ - ۱۱:۴۱

شهردار یزد گفت: حسینیه شاه طهماسب یزد واقع در مقابل حسینیه امیرچخماق احیا می‌شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه یزد، محمدرضا…

شهردار یزد گفت: حسینیه شاه طهماسب یزد واقع در مقابل حسینیه امیرچخماق احیا می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه یزد، محمدرضا عظیمی زاده در جمع خبرنگاران استان تاکید کرد: طرحی برای احیای حسینیه شاه طهماسب یزد واقع در مقابل حسینیه امیرچخماق برای مطالعه در دستور کار مشاور قرار گرفته است تا در صورت امکان تکیه اصلی این حسینیه که در گذشته برای ایجاد خیابان تخریب شده و تنها برخی غرفه‌های این حسینیه در اطراف میدان بعثت باقی مانده است، مجدداً بازسازی شود.

شهردار یزد با اشاره به تمایل مسئولان استان برای پیاده راه شدن خیابان قیام، اظهار کرد: در نظر داریم تا با اجرای کف‌پوش مناسب در این راسته، خیابن مذکور در ساعاتی از شبانه روز تنها به عنوان مسیر پیاده‌رو مورد استفاده شهروندان قرار گیرد.

عظیمی زاده افزود: میدان میوه و تره بار شاهدیه یک میدان مستقل از شهر و شهرداری یزد است و شهرداری یزد در جایگاهی برای مخالفت با راه‎اندازی این میدان نیست. بازار میوه و تره‌‏بار یزد با 250 غرفه و هشت بانک برای تامین نیازهای تمام استان ایجاد شده است. تنها آن چه مورد گلایه شهرداری یزد است این که شهری مانند شاهدیه با 12 هزار نفر جمعیت نباید بازار شهر بزرگ همجوار خود را تحت تاثیر قرار دهد.

شهردار با تکذیب موضوع ممانعت شهرداری یزد از راه‎اندازی این مجموعه، گفت: مجموعه شورای تامین استان مخالف راه‎اندازی میدان میوه و تره‎بار شاهدیه است و شهرداری یزد تنها پیشنهاد داده است که غرفه‎های شاهدیه به شهرداری فروخته شود و در مقابل آن غرفه‎های میدان میوه و تره‎بار یزد به افراد داده شود و شهرداری یزد با مشارکت شهرداری شاهدیه کاربری جدیدی را برای غرفه‎های میدان تره‎بار شاهدیه در نظر بگیرد.

عظیمی‌زاده یکی دیگر از برنامه‎های سال جاری شهرداری را توسعه فضای سبز و ایجاد پارک‎های مناسب در شهر ذکر کرد و با اشاره به این نیاز مردم یزد، اظهار کرد: سرانه پارک شهری در یزد پایین است به نحوی که براساس آمار، پارک کوهستان یزد تنها در یک شب پذیرای 40 هزار نفر بوده است و این نیاز شهروندان به پارک و فضای سبز نشان می‎دهد.

شهردار از آغاز عملیات اجرایی ساخت پارک حسن‌‎آباد با کارکرد منطقه‎ای و در آینده با کارکرد شهری خبر داد و گفت: ساخت 25 پارک درون محله‌ای را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به عملیات توسعه پارک بزرگ شهر(مارکار) در حاشیه بلوار مدرس در سال‎جاری، اعلام کرد: شهرداری همچنین خرید یک باغ بزرگ برای ایجاد پارک مناسب و نصب تجهیزات به روز بازی در پارک شادی یزد با مشارکت سرمکایه‎گذار در نیمه دوم سال را در برنامه دارد.

شهردار از اجرای فاز اول خطوط بی.آر.تی شهر یزد در نیمه دوم امسال خبر داد و تصریح کرد: فاز اول و در واقع کریدور سوم این طرح که از چهارراه رسالت تا چهارراه دولت آباد در نظر گرفته شده است، در حال حاضر در حال فراخوان و انتخاب پیمانکار است.

وی از آسفالت معابر اصلی و فرعی شهر یزد، بدنه‎سازی خیابان قیام و کف سازی مجموعه امیرچخماق و چند معبر دیگر بافت تاریخی یزد خبر داد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.