سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر، پس از برگزاری اردوهای متفاوت و تمرینات فشرده در کشورهای مختلف بالاخره پس از گمانه زنی و پیش بینی…

به گزارش خبرنگار مهر، پس از برگزاری اردوهای متفاوت و تمرینات فشرده در کشورهای مختلف بالاخره پس از گمانه زنی و پیش بینی های فراوان اسامی تیم ملی برای سفر به برزیل اعلام شده و دور از ذهن هواداران فوتبال دوست بوشهری نبود که حسین ماهینی به عنوان پرچم دار بوشهر در تیم ملی حضور داشته باشد.

بچه محله جلالی متولد 65 فوتبالش را از کوچه پس کوچه های شهر بوشهر شروع کرده و از همان بچگی پا به پای پدرش محمد حسین ماهینی بازیکن سال‌های نه چندان دور شاهین بوشهر، فوتبال بازی می‌کرد.

حسین ماهینی فوتبالش را از تیم نوجوانان بسیج بوشهر با مربیگری مرحوم ناصر خرسند آغاز کرده و پس از آن به مدت شش سال در تیم نوجوانان، امید و بزرگسالان ایرانجوان بازی‌اش را ادامه داد.

دیری نپایید که تصمیم گرفت از شهرش دل کنده و به استقلال اهواز بپیوندد. پس از گذشت پنج سال زندگی در اهواز را با توجه به عشقی که نسبت به خانواده و شهرش داشت تحمل کرده و با انجام تمریناتی و با یادآوری هدفش که همانا عضویت در تیم ملی و رسیدن به جام جهانی و تحقق آرزوی پدربزرگ مرحومش، ماندگار شد و پس از حضور دو ساله در ذوب آهن به تیم محبوبش پرسپولیس تهران پیوست.

به بهانه حضور حسین ماهینی در جام جهانی به عنوان اولین بوشهری در تاریخ فوتبال بوشهر مصاحبه ای قبل از حضورش در برزیل گرفتیم.

حضور در جام جهانی آرزوی همیشگی‌ام بود/ خانواده‌ام همه چیز من است

حسین ماهینی که هم‌اکنون در برزیل و در کنار دیگر ملی‌پوشان به سر می‌برد، در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: استرس داشتم که به جام جهانی دعوت نشوم و زحمات چهار ساله ام را بی نتیجه ببینم اما خوشبختانه کیروش به بازی ام اعتقاد داشته و جز نفرات اعزامی تیم ملی به جام جهانی انتخاب شدم.

وی با بیان اینکه تمام تلاشش را برای سرافرازی مردم ایران و بوشهر به کار می بندد، تصریح کرد: دوست داشتم به آرزوی نوجوانی خود و همیشگی پدربزرگم تحقق ببخشم و و تمام تلاشم را به کار می بندم نماینده شایسته ای برای شهر محبوبم باشم.

بازیکن پرسپولیس در پایان با تشکر از پدر و مادرش اظهار داشت: خانواده ام تمام زندگی من بوده و هر چه دارم از دعای خیر آنها داشته و امیدوارم بتوانم قدردان زحماتشان باشم.

برای تکمیل گزارشم به منزل شخصی پدر حسین ماهینی رفته تا چند کلامی با پدر و مادر حسین، این جوان برومند بوشهری صحبت کنیم.

خاکی بودن محمد حسن ماهینی پدر ماهینی و همسرش خانم بوریال مادر ماهینی بر هیچ کس پوشیده نبوده و خیلی زود در فضایی صمیمی از حسین ماهینی پرسیدیم.

پدرم به حسین گفت که اگر به استقلال رفتی دیگر به خانه نیا

محمد حسن ماهینی پدر حسین ماهینی و بازیکن اسبق شاهین بوشهر در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه حسین علاقه وافری به مادرش دارد، تصریح کرد: حسین همیشه حرف‌ها و تصمیماتش را با مادرش در میان گذاشته و رابطه ای بسیار صمیمی و دوستانه با مادرش دارد.

پدر حسین ماهینی با ابراز خوشحالی از اینکه پسرش به عنوان اولین بازیکن تاریخ بوشهر به جام جهانی رفته است اظهار داشت: از کودکی آرزو داشت بازیکن موفق و مفیدی واقع شده و به هدفش که حضور در جام جهانی است برسد.

محمد حسین ماهینی با بیان اینکه حسین علاقه وافری به پدبزرگ مرحومش داشت، افزود: پدربزرگش از هواداران دوآتشه پرسپولیس بوده و دوست داشت حسین لباس پرسپولیس را برتن کند.

وی ادامه داد: زمانی که امیر قلعه نوعی که از دوستان صمیمی ما می باشد از حسین برای حضور در استقلال دعوت گرفت پدربزرگش به حسین گفت اگر به استقلال رفتی دیگر به خانه نیا.

ماهینی افزود: حسین توانایی بازی دو پست دفاع راست و چپ را داشته و در تیم های ذوب آهن، استقلال اهواز این مورد را به خوبی نشان داده است.

هیچ وقت بازی های حسین را از تلویزیون نگاه نمی کنم

پس از پایان صحبت با پدر حسین ماهینی با مادر حسین هم کلام شده تا سوالاتی متفاوت تر از و خارج از ورزش بپرسیم.

خانم پوریال بازشسته آموزش و پرورش و معلمی فداکار و مادری مهربان…با ذوق و شوق از فرزندانش صحبت می کرد. مادر حسین ماهینی با بیان اینکه پسرش علاقه بسیاری به وی دارد گفت: حسین هر کاری می کند و تصمیمی می گیرد نظر من را پرسیده و روز به روز احترام، معرفت و وفاداری اش نسبت به خانواده و دوستانش بیشتر می شود.

خانم بوریال ادامه داد: هیچ وقت در انتخاب راهش اورا تحت فشار قرار نداده و خودش از همان ابتدا دوست داشت راه پدر و پدربزرگ مرحومش را ادامه دهد.

وی تصریح کرد: من و پدرش سعی کردیم همیشه در هر زمینه ای مشوق او بوده و اگر نیازی احساس شد در کارهای مختلف به او مشورت دهیم.

مادر حسین با بیان اینکه علاوه بر حسین دو فرزند دیگر نیز دارد، افزود: علیرضا پسر کوچکم نیز دانشجوی حسابداری و در دسته سه فوتیال بازی می کند و دخترم که یک سال از حسین بزرگتر است ازدواج کرده و پسری سه ساله به اسم رضا دارد که به شدت به دایی حسین علاقمند است.

مادر حسین ماهینی: بازی‌های حسین را نمی‌بینم/ می‌ترسم مصدوم شود

وی ادامه داد: حسین علاقه زیادی به بوشهر داشته و همیشه تاکید می کند با خواهر زاده اش به لهجه بوشهری صحبت کرده تا ملکه ذهنش شده و هیچ گاه زبان مادری اش را فراموش نکند.

مادر حسین ماهینی ادامه داد: حسین به آن هدفی که می خواست به لطف خدا رسیده و همیشه روی استراحت، تمرین و نظم زندگی اش حساس است.

مادر حسین با بیان اینکه هیچ وقت بازی های حسین را دنبال نمی‌کند اظهار داشت: همیشه زمان بازی حسین استرس داشته و می ترسم به طور ناگهانی مصدومیتی برایش به وجود بیاید به همین علت بازی هایش را دنبال نمی کنم و در آن زمان فقط برایش دعا می کنم.

این مادر مهربان با بیان اینکه هم اکنون از طریق تماس تصویری با حسین در ارتباط است تصریح کرد: هر وقت به بوشهر می آید تمام دوستانش را دعوت کرده و هیچ گاه خاکی بودن خود را فراموش نکرده و این برای من و پدرش مایه افتخار است.

حسین ماهینی، الگویی موفق برای نسل آینده بوشهر

همراه با پدر و مادر افتخار آفرین بوشهری بوشهری، قاب عکس، تقویم و لوح های نائب قهرمانی را ورق زده و سعی کردیم تماسی تصویری با حسین برقرار کنیم اما متاسفانه موفق نشدیم.

امید داریم حسین ماهینی آخرین بوشهری نباشد که قدم در راه افتخخار آفرینی برای این شهر نهاده و الگویی اخلاقی، فنی برای نسل های دیگر فوتبال بوشهر باشد.

کمتر از سه روز دیگر به شروع مسابقات جام جهانی در کشور برزیل باقی مانده که امید داریم حسین ماهینی از دیار دریا و آفتاب با دعای خیر مردم بتواند بازی های قابل قبولی ارائه داده و پاسخگوی محبت هواداران خود در ایران و بوشهر باشد.

…………………………………
گزارش: فریبا کرمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.