جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۷:۴۱

حجت الاسلام والمسلمین حسین میرشاه ولد در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص نقش مساجد در جامعه اسلامی اظهار کرد: مساجد یکی از…

حجت الاسلام والمسلمین حسین میرشاه ولد در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص نقش مساجد در جامعه اسلامی اظهار کرد: مساجد یکی از اصلی ترین مکان های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه اسلامی است که تاثیر زیادی را بر جامعه اسلامی دارد.

وی افزود: مسجد به عنوان مکانی برای فریضه مهم نماز همواره جایی است که جامعه اسلامی با تجهیز به سلاح معنویت در مسیر صحیح خود قرار می گیرد و در برابر توطئه های دشمنان در زمینه های مختلف ایستادگی می کند.

این کارشناس امور مساجد با اشاره به اهمیت فعالیتهای فرهنگی در کانونهای فرهنگی مساجد تصریح کرد: کانونهای فرهنگی مساجد با حمایت از سوی مسئولان می تواند مکانی مناسب برای تربیت نسل مؤمن و متدین و انقلابی باشد و نسل آینده انقلاب را به خوبی بیمه کند.

حجت الاسلام والمسلمین میرشاه ولد با اشاره به فعالیتهای فرهنگی مساجد یادآور شد: فعالیت های فرهنگی مساجد در برهه فعلی برای اثرگذاری بیشتر باید مورد بازنگری قرار گیرد تا با ایجاد تنوع همچنین ایجاد غنای اسلامی بیشتر در آنها بتواند رسالت اصلی خود را در جامعه اسلامی انجام دهد.

این کارشناس امور مساجد حضور جوانان در مساجد را باعث از بین رفتن بسیاری از رذیلتهای اخلاقی در جامعه دانست و تصریح کرد: اگر جوانان در مساجد حضور پیدا کنند از خطراتی که در جامعه ممکن است به دلیل دوری از معنویت برای آنها اتفاق بیفتد در امان می مانند و بسیاری از رذایل اخلاقی از جامعه دور خواهد شد.

وی در پایان سخنانش، دهه تکریم و غبارروبی مساجد را فرصتی برای حضور فعالتر مردم به خصوص نسل جوان در مساجد دانست و اضافه کرد: دهه تکریم مساجد می تواند فرصتی برای جذب بهتر جوانان در مساجد و حضور فعالتر آن مردم در این محیط معنوی است که با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان باید غنیمت شمرده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.