یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۹

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم افتتاحیه کنگره بین‌المللی سبط النبی(ع) صبح امروز اول تیرماه با حضور و سخنرانی رئیس جمهور و 74 میهمان…

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم افتتاحیه کنگره بین‌المللی سبط النبی(ع) صبح امروز اول تیرماه با حضور و سخنرانی رئیس جمهور و 74 میهمان خارجی از 33 کشور جهان در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران برگزار می شود.

در این مراسم پس از پخش پیام تصویری آیت الله جوادی آملی و قرائت پیام آیت الله سبحانی، دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) سخنرانی می کند.

بعد از ظهر امروز اول تیر و صبح روز دوم تیر ماه مقالات برگزیده در چهار کمسیون ارائه می شود، کمسیون اول با عنوان “سیره فردی و خانوادگی امام حسن مجتبی(ع)” به ریاست دکتر صادق آئینه وند، کمسیون دوم با عنوان” نقد و بررسی شبهات در مورد امام حسن(ع)” به ریاست آیت الله حسینی جلالی، کمسیون سوم با عنوان “سیره سیاسی ـ اجتماعی و مدیریتی امام حسن مجتبی(ع)” به ریاست آیت الله محمد هادی غروی و کمیسیون چهارم  با عنوان “سبک زندگی امام حسن علیه السلام” به ریاست حجت الاسلام و المسلمین سید منذر حکیم است.

120 مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شده و از این تعداد حدود 70 مقاله برای ارایه در این کنگره دو روزه انتخاب شده است. در کنگره بین المللی سبط النبی(ع) میهمانانی از كشورهای آذربایجان، آرژانتین، آمریكا، استرالیا، افغانستان، الجزایر، انگلستان، اوگاندا، بلژیك، بنگلادش، پاكستان، تانزانیا، تایلند، تركیه، ژاپن، سریلانكا، سنگال، سوریه، سودان، عراق، عربستان، فیلیپین، كامرون، كانادا، كنیا، كویت، لبنان، مراكش، مصر، موریس، نروژ، هندوستان و … حضور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.