یکشنبه، ۳۰ شهریور ۹۳ - ۰۷:۰۷

استاندار هرمزگان حضور ناوگروه نیروی دریایی چین در بندرعباس را نشان دهنده اتحاد ارتش و ملت‌های ایران و چین دانست. به گزارش خبرگزاری…

استاندار هرمزگان حضور ناوگروه نیروی دریایی چین در بندرعباس را نشان دهنده اتحاد ارتش و ملت‌های ایران و چین دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، دکتر جاسم جادری در دیدار با فرماندهان و اعضای ناوگروه نیروی دریایی چین، با ابراز خرسندی از حضور سفیر و فرماندهان نیروی دریایی چین در بندرعباس، عنوان کرد: استان هرمزگان به دلیل موقعیت استراتژیک و قرارگرفتن در کنار تنگه هرمز و حضور ناوگان کشورهای مختلف در این منطقه، دارای اهمیت خاصی است.

وی ادامه داد: نیروهای مسلح و به خصوص نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و دریای عمان برای مراقبت از آبراه مهم تنگه هرمز حضور مقتدرانه‌ای دارند و مقابله این نیروها با دزدان دریایی نیز زبان زد خاص و عام است.

استاندار هرمزگان افزود: نیروی دریایی ارتش ایران در طول تاریخ همواره حافظ منافع و مدافع کسانی بوده است که در آب‌های سرزمینی و غیرسرزمینی این منطقه گرفتار و دچار مشکل بوده‌اند.

جادری تصریح کرد: در سال‌های اخیر نیز شاهد انجام وظیفه مهم نیروی دریایی در حراست از آب‌ها و مقابله با دزدان دریایی بوده‌ایم و دو ارتش مقتدر ایران و چین نیز در مقابله با دزدان دریایی با یکدیگر هماهنگی داشته‌اند.

وی با بیان اینکه ایران و چین دارای روابطی دیرینه و طولانی مدت هستند، اظهارکرد: دو ملت ایران و چین در بسیاری موارد در مقابله با استکبار و خواسته‌های نا به حق دشمنان دو ملت در کنار یکدیگر ایستاده‌اند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان اضافه کرد: علاوه بر روابط و مناسبات سیاسی مناسب در زمینه‌های اقتصادی نیز شاهد رشد و توسعه روابط این دو کشور بوده‌ایم و امیدواریم روز به روز این تعاملات رشد و توسعه پیدا کند.

جادری با بیان اینکه ما در این روزها سالروز آغاز جنگ هشت ساله و دفاع مقدس ملت ایران را گرامی می داریم، خاطرنشان کرد: مردم و نیروهای مسلح ایران 34 سال پیش مورد هجوم ناجوانمردانه قرار گرفتند اما پس از هشت سال جنگ و دفاع ملت ایران ما موفق به بیرون راندن دشمنان شدیم.

وی حضور ناوگروه نیروی دریایی چین در بندرعباس را نشان دهنده اتحاد ارتش و ملت‌های ایران و چین دانست و بیان کرد: بنده به کشور چین سفر کرده‌ام و از نزدیک شاهد تلاش و پیشرفت مردم چین بوده‌ام که کوشش مردم چین و پیشرفت آنها به خصوص در زمینه‌های اقتصادی قابل تحسین است.

استاندار هرمزگان ادامه داد: استان هرمزگان با استان گوانگجو چین دارای روابط خواهرخواندگی است و حضور ناوگروه نیروی دریایی چین نیز موجب تحکیم و توسعه این ارتباطات خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.