چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رشیدیان، سه شنبه شب در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور معاون رئیس جمهور…

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رشیدیان، سه شنبه شب در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهار کرد:در حال حاضر نباید به بهانه توسعه، ملاحظات محیط زیست نادیده گرفته شود زیرا هر گونه بی توجهی به این موضوع ضربات جبران ناپذیری به دنبال دارد.

وی با تاکید بر اینکه حرکت در مسیر توسعه استان باید مبتنی بر خروجی سند آمایش سرزمینی باشد، عنوان کرد: این سند باید با نگرش محیط زیست صورت پذیرد.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: امروز در هر اقدام توسعه ای باید به ارزیابی های زیست محیطی و پیوست های آن توجه شود و در این راستا به منظور حفاظت از محیط زیست نباید تنها به روش های سلبی توجه و اکتفا کرد.

رشیدیان یادآور شد: در بخش محیط زیست باید به شرایط و امکانات هرمنطقه عنایت داشت و راهکارهای ایجابی برای حفظ محیط زیست، تعریف کرد چرا که این موضوع در حفاظت از این بخش تاثیرگذار است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر نباید به بهانه توسعه، ملاحظات محیط زیست نادیده گرفته شود زیرا هر گونه بی توجهی به این موضوع ضربات جبران ناپذیری را به دنبال دارد..

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: سازمان محیط زیست در کنار سایر بخش ها و دستگاه های اجرایی در خدمت توسعه اقتصادی کشور است و ضرورت دارد در سایه رعایت استانداردها، تعامل و همدلی؛ سبب شکوفایی بخش تولید و صنعت شویم. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.