جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۶

اعظم ذوالفقاری درگفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: تحقیقات نشان داده که اگر والدین لکنت کودک را بپذیرند و با او همراهی…

اعظم ذوالفقاری درگفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: تحقیقات نشان داده که اگر والدین لکنت کودک را بپذیرند و با او همراهی کنند کودک بهتر می تواند با بیماری خودکنار بیاید.

وقتی کودک برای ادای کلمات دچار مشکل می‌شود و با تلاش وزحمت سعی می کند کلمه‌ای را ادا کند، والدین می‌توانند با نرمی و ظرافت به او بگویند که مشکل او را درک می‌کنند وهمچنین اگر‌آرام دست بر بازو یا شانه‌اش بگذارند باعث آرامش ودلگرمی او می شوید.

وی ادامه داد: اگر زمانی کودک دچار لکنت می شود، والدین باید آرام و بالحنی ملایم با او حرف بزنند، تا حدی از اضطراب او کاسته شود و آرامش پیداکنند؛ نه تنها کودک آرام و راحت می شود بلکه الگوی بهتر برای صحبت کردن پیدا می کند.

وی تاکیدکرد: برخورد مثبت والدین ضرورتی ارزشند درموفقیت کودکان است . والدینی که به علت ناراحتی بیش از حد خود نسبت به لکنت فرزندشان نمی‌توانند با اوکار کنند ابتداباید نگرش وبرخورد خود را تغییر دهند.

ذوالفقاری در پایان خاطر نشان کرد: والدین درجریان یادگیری فرزندشان نقشی اساسی دارند واین نقش به طور خاص در درمان لکنت اهمیت بیشتری پیدا می کند، زیرا حضور آنها نه تنها بر تغییر رفتار کودک تاثیر دارد بلکه به او کمک می‌کند اعتماد به نفس را درخود تقویت کند و این موضوع تاثیر بسزایی دردرمان این بیماری دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.