چهارشنبه، ۱۹ شهریور ۹۳ - ۰۷:۵۰

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان، در دیدار با هیئت رئیسه جهاد دانشگاهی واحد استان کردستان گفت: کردستان از ظرفیت‌های بسیار…

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان، در دیدار با هیئت رئیسه جهاد دانشگاهی واحد استان کردستان گفت: کردستان از ظرفیت‌های بسیار مناسبی برخوردار بوده و با برنامه‌ریزی صحیح می‌توان از این ظرفیت‌ها برای تولید اشتغال استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کردستان، «احمد رشیدی» صبح امروز(چهارشنبه 19 شهریورماه) در دیدار با هیئت رئیسه‌ی جهاد دانشگاهی کردستان با اشاره به ظرفیت مناسب علمی جهاد دانشگاهی اظهار کرد: این نهاد انقلابی با ظرفیت علمی و پژوهشی خود می‌تواند در زمینه‌ی حفظ اشتغال موجود ما را یاری کنند.

وی ارتقای سطح آموزش تعاونی‌ها را نیازمند اختصاص اعتبارات ویژه‌ای دانست و گفت: ما اعتقاد داریم که با آموزش صحیح بدنه تعاونی‌ها می‌توان در ایجاد اشتغال و حفظ آن گام‌های مثبتی برداریم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان، با تأکید بر ارائه‌ی طرح‌های مشترک بین جهاد دانشگاهی و اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان، اجرایی شدن تفاهمنامه‌های فی ما بین را خواستار شد.

در ادامه این جلسه دکتر «مجردی»، رئیس جهاد دانشگاهی واحد کردستان گفت: جهاد دانشگاهی با ظرفیت مناسب پژوهشی و آموزشی خود می‌تواند بعنوان بازوی علمی دستگاه‌های اجرایی استان عمل کرده و کارهای زمین مانده را با بهره‌گیری از توان سخت‌افرازی و نرم‌افزاری بالای خود به مرحله ا جرا در آورد.

وی اظهار کرد: خوشبختانه این نهاد علمی با به‌کارگیری کارشناسان خبره و توانمند، می‌تواند در زمینه‌ی ارتقای نهضت تولید علم و جنبش نرم‌افزاری به بهترین نحو ممکن عمل کند.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد کردستان، افزود: بهره‌گیری از این امکانات جهاد دانشگاهی را به یک نهاد پویا و چابک در انجام مأموریت‌های محوله تبدیل کرده و ما در همین راستا آمادگی هر نوع همکاری را در راستای ترفیع مشکلات استان هستیم.

مجردی در ادامه مشکل بیکاری را بعنوان یکی از معضلات استان دانست و خاطرنشان کرد: استان کردستان با داشتن ظرفیت مناسب اقلیمی، کشاورزی، صنعت و معدن و مراودات تجاری با شمال عراق می‌تواند بستر مناسی را برای ایجاد اشتغال پایدار در منطقه ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی واحد کردستان افتخار دارد که همه‌ی توان علمی و اجرایی خود را در راستای ایجاد اشتغال و حفظ اشتغال موجود در اختیار دستگاه‌های متولی امر بگذارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.