سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۱۱:۱۴

استاندار کردستان حفظ مشاغل موجود را نخستین قدم در راستای برطرف کردن معضل اشتغال کشور دانست و گفت: راه‌های وصول به سرمایه‌گذاری مطمئن…

استاندار کردستان حفظ مشاغل موجود را نخستین قدم در راستای برطرف کردن معضل اشتغال کشور دانست و گفت: راه‌های وصول به سرمایه‌گذاری مطمئن و برطرف کردن مشکلات بخش سرمایه‌گذاری که باید از پیچ و خم‌های زیادی عبور کند، روانسازی امور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کردستان، «عبدالمحمد زاهدی» در نشست فعالان اقتصادی با حضور رییس کمیسیون چشم انداز و امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: تحقق «اقتصاد مقاومتی» در گرو همین روانسازی امور در کشور در بخش‌های مختلف است و باید همگان تا دستیابی به چشم‌انداز «اقتصاد مقاومتی» و توسعه با سهولت بیشتری پیش روند.

وی گفت: از مشکلات بخش تولید، بدهی به بانک‌هاست که این واحدها را در عمل یا مشکل مواجه کرده است.

استاندار کردستان افزود: واحدهای تولیدی در زمانی که دچار مشکل هستند بسان بیماری است که به کمک دولت نیاز دارند و باید به فکر درمان و نجات آنها باشیم و نباید به معضل موجود در واحدهای تولیدی بی‌توجه بود.

زاهدی تصریح کرد: در کشورهای دیگر ظرف مدت زمان کوتاهی شرکتی را به ثبت می‌رسانند در حالی که سرمایه‌گذاری که می‌خواهد در کشور ما شرکتی را به ثبت برساند باید شش ماه معطل بماند.

وی تصریح کرد: شماری از واحدهای تولیدی در استان و کشور در معرض خطر تعطیلی هستند و باید به جای ایجاد واحدهای جدید به حفظ این واحدها کمک کنیم.

استاندار کردستان یادآور شد: اطلاعات اولیه در ارتباط با تشکیل مناطق آزاد بانه و مریوان تا 15 آبان‌ماه به دبیرخانه‌ی شورای عالی مناطق آزاد ارسال و مطالعات اولیه در ارتباط با شکل‌گیری این مناطق آغاز می‌شود.

زاهدی با اشاره به اینکه در رابطه با بازارچه‌ی «سیف» سقز در کلیات به توافق رسیدیم، خاطرنشان کرد: در رابطه با بازارچه‌ی سیران بند بانه، مشکل از طرف دولت مرکزی عراق است و با اقلیم کردستان عراق ارتباط ندارد.

وی یادآور شد: وجود تعارض و دوگانگی تصمیم‌گیری‌ها در این میان، مسبب ایجاد مشکلاتی در حوزه‌ی تجاری میان استان کردستان و منطقه‌ی اقلیم کردستان عراق است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.