یکشنبه، ۰۴ آبان ۹۳ - ۰۳:۰۷

استاندار کردستان گفت: بزرگترین معروف حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران است و امروز معروفی بزرگتر از آن وجود ندارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری…

استاندار کردستان گفت: بزرگترین معروف حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران است و امروز معروفی بزرگتر از آن وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کردستان،«عبدالمحمد زاهدی»، امروز(یکشنبه چهارم آبان‌ماه) در همایش استانی امر به معروف و نهی از منکر، فرهنگ حسینی و عزم ملی در سنندج اظهار کرد: انسان در بدو خلقت در یک فضای دو قطبی خیر و شر قرار گرفته و همواره در نوسان میان این دو قطب در حرکت است.

وی افزود: خیر به اصالت ذاتی باری تعالی و خیر مطلق یعنی خداوند برمی‌گردد اما شر نتیجه طغیان و نافرمانی از دستورات خداوند و فرمانبرداری از ابلیس است.

زاهدی با بیان اینکه خداوند انسان را موجودی آزاد و مختار خلق کرده اما در این راه نشانه‌هایی برای رسیدن وی به خیر را نیز قرار داده است، ادامه داد: خداوند پدیده‌ای به نام وجدان و نفس لوامه را در اختیار انسان‌ها قرار داده که او را انجام دادن شر و منکرات باز می دارد.

استاندار کردستان تصریح کرد: هم‌چنین خداوند پیامبران الهی را مبعوث کرد که راهنمای انسان به سمت خوبی‌ها باشند.

وی افزود: علاوه‌بر این در فرهنگ و معارف ما مسلمانان، وظیفه‌ای همگانی عنوان شده و آن انجام فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر است.

زاهدی در ادامه سخنانش با اشاره به عملکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر، خاطرنشان کرد‌: این ستاد به‌دنبال احیای این فریضه مهم است چون امروز در جامعه‌ی ما امر به معروف و نهی از منکر فراموش شده است.

وی با استناد به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه منکراتی وجود دارد که پایه‌های نظام را سست می‌کند، یادآور شد: برای ما کارکنان دستگاه‌های مختلف، بزرگ‌ترین معروف حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران است و امروز معروفی بزرگتر از آن وجود ندارد.

استاندار کردستان گفت:‌ نظام جمهوری اسلامی ایران امروز سمبل حکومت اسلامی و آن چیزی است که پیامبر اکرم(ص) آن را پایه‌گذاری کردند پس خود نظام جمهوری اسلامی ایران یک معروف است.

وی با تأکید بر اینکه کسانی که مسئولیتی را در این نظام دارند بیشتر از دیگران در انجام این فریضه مهم باید تلاش کنند، خاطرنشان کرد: امروزه منکری که پایه‌های نظام را سست می‌کند مستقیماً به رفتار ما مسئولان بر می‌گردد که باید بسیار در این زمینه هوشیار باشیم.

زاهدی تصریح کرد: نحوه‌ی برخورد ما مسئولان با مردم، نحوه‌ی پاسخگویی به ارباب رجوع، رعایت حقوق مردم و کارکنان زیر دست هم‌چنین رعایت حق بیت‌المال و … همه از مواردی هستند که مسئولان همیشه باید مدنظر داشته باشند و در انجام آن کوتاهی نکنند زیرا در قیامت مورد بازخواست خداوند قرار می‌گیرند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *