چهارشنبه، ۱۹ شهریور ۹۳ - ۰۷:۳۴

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: کمترین تخصیصی در زمینه حقابه سد مارون به کهگیلویه و بویراحمد صورت نگرفته است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری…

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: کمترین تخصیصی در زمینه حقابه سد مارون به کهگیلویه و بویراحمد صورت نگرفته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد، سیدموسی خادمی در نشست کارگروه آب و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد که با حضور نماینده وزرات نیرو برگزار شد، افزود: با وجود قرارگرفتن دریاچه سد “مارون” در کهگیلویه و بویراحمد هیچ اقدامی در زمینه تخصیص حقابه این سد به استان صورت نگرفته است.

وی اظهارکرد: مصوبات این کارگروه باید به صورت جدی پیگیری شود و دستگاه‌های متولی نسبت به این موضوع با برنامه‌ریزی دقیق عمل کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در زمینه تخصیص آب در حوزه‌های مختلف جای کار زیادی وجود دارد و دستگاه‌های مسئول باید با مطالعات دقیق سعی در احقاق حقوق استان در زمینه تخصیص آب سدها و رودخانه‌های موجود در استان داشته باشند.

خادمی با اشاره به اجحاف بزرگی که در حق کهگیلویه و بویراحمد در زمینه تخصیص حقابه سد مارون انجام شده است، تصریح کرد: متاسفانه با وجود این‌که این سد کاملا در کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفته و آب آن از سرشاخه رودخانه‌های استان تامین می‌شود، کمترین تخصیصی در زمینه حقابه آن به کهگیلویه و بویراحمد صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی به خصوص شیلات و گردشگری طرح‌های خود را برای بهره‌گیری از دریاچه سد “مارون” ارائه دهند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: هر اقدامی که در زمینه تخصیص حقابه‌ سدها صورت می‌گیرد، باید با مستندات و مطالعات کارشناسی باشد تا نتیجه مطلوب و مشخص را داشته باشد.

هم‌چنین انور جمشیدیان، نماینده وزارت نیرو در کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: موضوع سهم آب، سهم بهره برداری و حقابه در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفته است .

وی اظهار کرد: با توجه به مسائلی که در بهره‌برداری از آب سدها در برخی استان‌ها وجود دارد وزارت نیرو درصدد تعیین معیارهای مشخص برای بهره‌گیری از سدهای کشور است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *