دوشنبه، ۱۸ فروردین ۹۹ - ۰۹:۲۷
حقایق جالب در مورد هند

در این مطلب از میهن پست حقایق جالب در مورد هند را برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم. نکاتی متفاوت از ادیان…

در این مطلب از میهن پست حقایق جالب در مورد هند را برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم. نکاتی متفاوت از ادیان گرفته تا مکان های دیدنی این کشور که باید بدانید.

هند به طور قطع یکی از شگفت انگیزترین کشورهای دنیا است و گوشه گوشه ی آن مملوء از عجایبی منحصر به فرد است که هر قدر هم که از آن ها صحبت شود کافی نیست. در ادامه به حقایقی جالب در مورد کشور هند خواهیم پرداخت که بی نظیر بودن این سرزمین زیبا را ثابت می کند.

همه ی ادیان اصلی دنیا در کشور هند گرد هم آمده اند

گرچه ۸۰ درصد از مردم هند، پیرو آیین هندو هستند، اما این کشور جمعیت زیادی از گروه های بزرگ و کوچک پیروان همه ی ادیان اصلی دنیا را در خود جای داده. در سرتاسر ایالت های کرالا و گوای هند می توان پیروان دین مسیحیت و کلیساهای آن ها را دید. دین یهود سابقه ای طولانی در هند دارد که آثار آن را در منطقه ی فورت کوچی ایالت کرالا می توان مشاهده کرد. آتشکده ها و دخمه های پیروان آیین زرتشت را هم در سرتاسر بمبئی می توانید پیدا کنید.

حقایق جالب در مورد هند

در سراسر ایالت های بیهار و اوتار پرادش هند، در نزدیکی محل تولد و زندگی بودا، زیارتگاه های مهم آیین بودایی به چشم می خورد. آیین های جین و سیک که از دیگر مذاهب رایج در هند هستند هم معابد زیبای زیادی در این سرزمین دارند. و گرچه سهم مسلمانان از جمعیت هند تنها ۱۴ درصد است، اما مساجد، آرامگاه ها و زیارتگاه های آن ها در سرتاسر کشور هند وجود دارد (در حقیقت، هند بعد از اندونزی، بزرگ ترین جمعیت مسلمان دنیا را دارد).

سی و دو مورد از فهرست میراث جهانی یونسکو در کشور هند قرار دارد

تاج محل یکی از مشهورترین مکان های دنیا است اما هند ۳۱ مورد دیگر هم در فهرست میراث جهانی یونسکو دارد. اما همین موارد هم تنها گوشه ای از شگفتی های فرهنگی، هنری و طبیعی فراوان هند هستند.

حقایق جالب در مورد هند

مراسم کوم میلا بزرگ ترین گردهمایی انسانی دنیا است

کوم میلا یک مراسم زیارتی آیین هندو است که هر چه می گذرد گسترده تر می شود. این مراسم هر سه سال یک بار به طور گردشی در چند شهر مختلف هند برگزار می شود. اما مراسم کوم میلای شهر الله آباد که هر دوازده سال یک بار برگزار می شود، بزرگ ترین و مقدس ترین آن ها است. در آخرین مراسم کوم میلای شهر الله آباد که در سال ۲۰۱۳ برگزار شد، ظرف ۵۵ روز، جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ میلیون نفر در محل تلاقی رودهای گنگ و جمنای هند استحمام کردند.

حقایق جالب در مورد هند

کشور هند بزرگ ترین جمعیت گیاهخواران دنیا را در خود جای داده

گرچه نه همه ی پیروان آیین هندو گیاهخوار هستند و نه همه ی مردم هند پیرو این مذهب، اما گیاهخواری یکی از ارکان مهم باورها و آداب و رسوم سنتی مذهب هندو به شمار می رود. حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد از هندی ها گیاهخوار هستند، بنابراین گردشگران گیاهخوار می توانند از غذاهای آن ها لذت ببرند (البته وگان ها دچار مشکل خواهند شد چون از لبنیات در غذاهای هندی به وفور استفاده می شود).

حقایق جالب در مورد هند

کشور هند به قدری چند زبانه است که هیچ کس به لهجه ی خارجی خنده دارتان توجه نخواهد کرد

اما اگر انگلیسی تنها زبانی باشد که با آن در هند قادر به برقراری ارتباط با مردم باشید لزوماً به این معنا نیست که در آنجا حتماً باید فقط از این زبان استفاده کنید. هندی ها خارجی ها را تشویق می کنند که تلاش کنند به زبان آن ها – چه هندی، چه بنگالی و چه هر کدام دیگر از زبان های محلی این کشور – صحبت کنند و از تلاش های آن ها به شوق می آیند. حقایق جالب در مورد هند

هندی ها به شنیدن لهجه ها و توانایی های زبانی مختلف عادت دارند، بنابراین اگر در تلفظ ها و دستور زبان دچار مشکل باشید هم کسی تعجب نخواهد کرد. این احتمال وجود دارد که کسی که سعی دارید با او صحبت کنید خود به زبان بنگالی و در محل کار به زبان انگلیسی صحبت کند و بنابراین گوش او به شنیدن صداهای مختلف عادت داشته باشد.

پستخانه های عجیب و خارق العاده ای در کشور هند وجود دارد

هند با داشتن بزرگ ترین سیستم پستی دنیا، از پستخانه هایی در مکان هایی نامتعارف برخوردار است. شهر هیکیم در ایالت هیماچال پرادش هند، مرتفع ترین پستخانه ی دنیا (و همینطور مرتفع ترین شعبه ی اخذ رأی دنیا) را در خود جای داده که در ارتفاع حدود ۴،۶۹۴ هزار متری قرار دارد. دریاچه ی دال در کشمیر هم یک پستخانه ی شناور دارد که یک موزه ی تمبرشناسی هم به آن متصل است. در دهه ی ۷۰ میلادی، پستخانه های سیار با استفاده از شتر و قاطر به بعضی از شهرهای مناطق صعب العبور هند خدمات می دادند.

حقایق جالب در مورد هند

واراناسی یکی از کهن ترین شهرهای مسکونی دنیا است

شهر مقدس واراناسی بیش از سه هزار سال قبل پایه گذاری شد و از آن زمان شهری مسکونی بوده است. هندوها از گذشته قدمت این شهر را بیشتر هم می دانند و معتقدند واراناسی پنج هزار سال قبل به دست شیوا، ایزد هندو، پایه گذاری شد. وارناسی که به آن بنارس هم گفته می شود در یکی از مقدس ترین نقاط رود گنگ کشور هند واقع شده. بسیاری از هندوها این مکان را برای زمان مرگ خود انتخاب می کنند چون اعتقاد دارند با این کار از چرخه ی تولد، مرگ و تولد دوباره رها می شوند. حقایق جالب در مورد هند

حقایق جالب در مورد هند

دومین کشور بزرگ انگلیسی زبان دنیا است

هند بعد از ایالات متحده آمریکا، بیشترین جمعیت انگلیسی زبان در دنیا را دارد. انگلیسی یکی از ۲۲ زبان رسمی هند است. زبان رسمی دولت مرکزی هند هم هندی و انگلیسی است. فقط حدود ۱۰ درصد از هندی ها انگلیسی بلد هستند و انگلیسی زبان اول تنها تعداد اندکی از آن ها است، اما در چنین کشور پر جمعیتی، گردشگران انگلیسی زبان می توانند روی اینکه تقریباً در هر جایی مشکلی برای برقراری ارتباط نداشته باشند، حساب باز کنند.

حقایق جالب در مورد هند

شیر آسیایی را فقط در غرب کشور هند می توان یافت

شیر آسیایی که به شیر ایرانی هم مشهور است، زمانی در بخش هایی از خاورمیانه که تا سرزمین هند امتداد می یافت، زندگی می کرد. حالا اما شیر آسیایی یک گونه ی در خطر انقراض محسوب می شود و آن را فقط در پارک ملی و منطقه ی حفاظت شده ی جنگل گیر ِ هند می توان پیدا کرد. جمعیت این گونه در چند سال اخیر بیشتر شده و این شیرها در سواحل ایالت گجرات در حال پرسه زدن دیده شده اند.

حقایق جالب در مورد هند

جمعیت ایالت اوتار پرادش به قدری زیاد است که می توانست پنجمین کشور پرجمعیت دنیا باشد

ایالت اوتار پرادش هند به تنهایی بیشتر از ۲۰۰ میلیون نفر جمعیت دارد که از جمعیت کشورهای ژاپن، مکزیک و حتی روسیه هم بیشتر است. بنای تاج محل و شهر واراناسی هم در این ایالت قرار دارند، اما اوتار پرادش به قدری بزرگ (نزدیک به ۲۴۳،۴۵۹ کیلومتر مربع) است که بسیاری از جاذبه های تاریخی و طبیعی دیگر هند را هم در خود جای داده. حقایق جالب در مورد هند

حقایق جالب در مورد هند

[highlight]منبع: matadornetwork[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.