یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۱:۲۶

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی سید عبدالکریم موسوی اردبیلی صبح یکشنبه در دیدار سرپرست و تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی سید عبدالکریم موسوی اردبیلی صبح یکشنبه در دیدار سرپرست و تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان با بیان خاطراتی از دوران تحصیل خود، گفت: معلمان نباید پول را میزانی برای کار خود قرار دهند و بهانه‌ای برای کم کاری در تعلیم و تربیت باشد.

وی به اساتید و معلمان نمونه کشور چون دکتر محمدرضا روزبه اشاره کرد و افزود: باید این چنین اساتیدی الگویی برای همه معلمان باشند.

استاد برجسته حوزه در ادامه سخنان خود به ظرفیت‌های دانشگاه مفید پرداخت و از مسؤلان دانشگاه فرهنگیان خواست تا با این دانشگاه در تعامل باشند.

100 واحد آموزشی با 70 هزار دانشجو در سراسر کشور

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در این دیدار بیان کرد، معلمی کار خطیری و زیربنایی در هر کشوری است.

محمود مهر محمدی اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان با این هدف تشکیل شده است که کار تعلیم و تربیت به صورت متمرکز و در قالب دانشگاهی با استحکام بیشتری انجام پذیرد.

وی با بیان اینکه در این دانشگاه کار تربیت معلم به صورت علمی مدیریت می‌شود، افزود: دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور نزدیک به 70 هزار دانشجو دارد که این تعداد پس از فارغ التحصیلی وارد سیستم آموزش و پروش می‌شوند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان برای کل کشور معلم تربیت می‌کند، گفت: ما در تمام نقاط کشور واحد‌هایی را تأسیس کرده‌ایم که تعداد آنها به 100 واحد می‌رسد.

مهر محمدی از تأسیس یک پژوهشکده برای تحقیق در مورد تعلیم و تربیت اسلامی در قم خبر داد و تصریح کرد: با تأسیس این پژوهشکده دست ما از نظر تعلیم و تربیت اسلامی پر بار‌تر می‌شود.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.