دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۲

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت دهمين سالگرد ورود رهبر انقلاب به همدان برنامه هاي مختلفي در اين شهر برگزار شدكه در يكي…

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت دهمين سالگرد ورود رهبر انقلاب به همدان برنامه هاي مختلفي در اين شهر برگزار شدكه در يكي از این برنامه ها، برنامه گروه فرهنگي سيره شهدا با دعوت از يكي از مبارزان برجسته انقلاب اسلامي و عضو حال حاضر مجمع تشخيص مصلحت نظام بود که اقدام به بزرگزاري همايشي در تببين اين سفر كرد.

علي آقا محمدي شامگاه يكشنبه در اين نشست كه باحضور جمع كثيري از مردم همدان در تالار معلم اين شهر برگزار شد، با اشاره به اينكه شهدا انسانهايي هستند كه مسير تكامل را با سعات طي كردند، عنوان كرد: در سالهاي دهه 40 شمسي رنگي از اسلام در ديوار شهر ديده نمي شد و نمود مسلماني محدود بود و در جامعه كمتر بروز داشت.

رهبر كبير انقلاب اسلامي مسير تعالي ملت ايران را فراهم كرد

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به اينكه رهبر كبير انقلاب مسير تعالي ملت ايران را فراهم كرد، بيان داشت: برپايي امت اسلامي از وظايف يك رهبر موفق است.

آقا محمدي با اشاره به بركات مطالعه و سير در نهج البلاغه اذعان داشت: اين كتاب مي تواند تغييرات زيادي در هر فردي كه آن را درك كند ايجاد كند.

وی با بیان اینکه اميرالمومنين انقدر داراي خصلت هاي جذاب و زيبا بود كه خلفا تنها با طرح لعن وي مي توانستند مانع ارتباط مردم با او شوند، گفت: باید خطبه های نهج البلاغه در زندگی مردم دیده شود.

وي با اشاره به دوران مبارزات خود در نظام ستم شاهي بيان داشت: خداي متعال افراد زيادي در راه مبارزه، با من آشنا كرد كه از جمله آنها مي توان به آيت الله شهيد مدني اشاره كرد که به معناي واقعي ياريگر مبارزان انقلاب بودند.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بیان اینکه به توانايي هاي خود واقف نيستيم، عنوان كرد: در زمان ستمشاهي كه تاريكي و ظلمت جامعه را فراگرفته بود و حتي جرات اعلام نام مرجع تقليد خود را نداشتيم از پاي نايستاديم و اكنون نیز نبايد موقعيت پيش آمده را در انقلاب اسلامي از دست داد و آن را زمان استراحت برشمرد.

آقامحمدي با تاكيد براينكه انسان نياز به دنيا گرايي ندارد بلكه بايد جوياي خدا باشد، گفت: رمضان ماه وصل كردن بندگان با خداي متعال است.

وي بيان داشت: گم شده واقعي انسان است كه بايد به دنبال حقيقت نفس خود در اين ماه باشد چراکه اين ماه، ماه بيداري و دوري از گناه است.

رمضان ماه ولايت است

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به اينكه تا زماني كه انسان جايگاه خود را نشناسد به كمال بندگي نرسيده است، اذعان داشت: اگر مي خواهيم تحول آفرين باشيم بايد در ابتدا جايگاه خود را بشناسيم و حق ديگران را پايمال نكنيم.

آقا محمدي اظهار داشت: رمضان ماه ولايت است و بايد هر چه بيشتر به دنبال يافتن و استفاده كردن از اوليا خدا در اين دنيا براي رسيدن به حق بود.

وي با اشاره به اينكه هر فردي كه عاملي براي هدايت مي شود بايد مورد تقدير قرار گيرد، اذعان داشت: امام خميني (ره) در طول زندگي خود احترام زيادي به خانواده خود مي گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.