دوشنبه، ۱۹ خرداد ۹۳ - ۰۸:۱۷

رييس سازمان قضايي نيروهاي مسلح گفت: حق نداريم در مسائل خانوادگي و اسرار مردم تجسس كنيم. به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام والمسلمين محمدكاظم بهرامي…

رييس سازمان قضايي نيروهاي مسلح گفت: حق نداريم در مسائل خانوادگي و اسرار مردم تجسس كنيم.

به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام والمسلمين محمدكاظم بهرامي در همايش مسئولان واحدهاي امر به معروف و نهي از منكر نيروي زميني ارتش، گفت: ما مامور به ظاهر هستيم و حق نداريم در مسائل خانوادگي و اسرار مردم تجسس كنيم و اقدامات موثر فرهنگي تنها راه صحيح ايجاد باورهاي عميق ديني و مذهبي در جامعه است.

وي بر عزم ملي و مديريت جهادي در نهادينه كردن امر به معروف و نهي از منكر در جامعه تاكيد كرد و گفت: در هر جايي و بر حسب اختياراتي كه داريم بايد اقدامات موثري در جهت احياي معروف‌ها و از بين بردن منكرات انجام دهيم و سعي كنيم فضاي سالمي در محدوده كاري خودمان ايجاد كنيم.

وي بر شناخت معروف‌ها و منكرات و شيوه‌هاي اجرايي آن تاكيد كرد و گفت: امام خميني (ره) در تحريرالوسيله مي‌فرمايند كه آمر به معروف و ناهي از منكر بايد مانند طبيب معالج و مهربان، مشفقانه امر به معروف و نهي از منكر كند. رييس سازمان قضايي نيروهاي مسلح با بيان اينكه در امر به معروف و نهي از منكر نبايد منحصرا به بحث حجاب پرداخته شود، تصريح كرد: اگرچه بسياري از منكرات از بي‌حجابي ناشي مي‌شود، اما در جامعه معروف‌ها و منكرات ديگري هم وجود دارد كه نبايد از آنها غافل شويم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.