شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۰

به گزارش خبرنگارمهر، عبدالمحمد زاهدی قبل از ظهر امروز شنبه در مراسم افتتاح ساختمان شورای مشورتی سازمان های مردم نهاد استان کردستان در…

به گزارش خبرنگارمهر، عبدالمحمد زاهدی قبل از ظهر امروز شنبه در مراسم افتتاح ساختمان شورای مشورتی سازمان های مردم نهاد استان کردستان در سنندج گفت: به رغم پایین بودن درآمد سرانه کردستان مردم این استان حضوری فعال و مشارکتی چشمگیر در فعالیت های اجتماعی و خداپسندانه دارند.

وی عنوان کرد: مشکلات و تنگناهای موجود در استان را می توان به بهره گیری از توانمندی سازمان های مردم نهاد حل کرد.

وی اظهار داشت: مردم بایستی به صورت مطلوبی در سازمان های مردم نهاد سازماندهی شوند تا فعالیت های این سازمان جهت و هدف اصولی پیدا کند و به شکلی قانونمند از توان مردم در رفع مشکلات جامعه بهره گرفته شود.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه سازمان های مردم نهاد در حوزه های مختلفی می توانند یاور دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران باشند، افزود: تمامی دولت ها و نظام ها برای استقرار نیازمند پشتیبانی و حضور و مشارکت مردم هستند.

زاهدی بیان کرد: اگر توانمندی های مردم در کنار هم قرار داده شود بدون شک برآیند آن ایجاد قدرت عظیمی جهت حل و فصل مشکلات و معضلات جامعه خواهد کرد.

وی اظهار داشت: هنوز سازمان های مردم نهاد برای مسئولان دولتی به خوبی جا نیفتاده است و انتظار می رود این سازمان ها با امید در راستای عمل به وظایف و رسالت های خود و هم چنین تقویت جایگاه خود در جامعه تلاش مضاعفی داشته باشند.

مسئول شورای مشورتی سازمان های مردم نهاد استان کردستان نیز در این مراسم گفت: در حال حاضر نزدیک به 15 درصد از تشکل های مردم نهاد کردستان به صورت استانی و 85 درصد هم در سطح شهرستانی فعالیت می کنند.

شهریار رحیمی افزود: متاسفانه دولت گذشته به سازمان های مردم نهاد نگاه امنیتی داشت لذا فعالیت های این سازمان بسیار محدود بود.

وی با اشاره به اینکه با روی کارآمدن دولت یازدهم امید تازه ای در سازمان های مردم نهاد ایجاد شد ،اظهار داشت:  انتخاب انجمن سبزچیای مریوان به عنوان تشکل مردمی نمونه کشوری در حوزه محیط زیست نمونه بارزی از ایجاد امید و فعالیت گسترده تشکل های مردمی در استان است.

وی توسعه فرهنگی اجتماعی و سیاسی استان را هدف سازمان های مردم نهاد خواند و بیان کرد: سازمان های مردم نهاد درصدد ممانعت از تک روی و پیش بردن کارها و برنامه ها به صورت گروهی است.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.