جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۷

قناعتی افزود: من توجیه معاون شهردار برای تعویق در اعمال تخفیف کارت دانش‌آموزان را با توجه به تعطیل‌بودن مدارس، پذیرفتم اما در مورد…

قناعتی افزود: من توجیه معاون شهردار برای تعویق در اعمال تخفیف کارت دانش‌آموزان را با توجه به تعطیل‌بودن مدارس، پذیرفتم اما در مورد دانشجویان، این تاخیر پذیرفتنی نیست.

وی یادآور شد: در جلسه هفته گذشته، معاون حمل‌ونقل متعهد شد که تا حداکثر یکی دو هفته آینده، فرایند مجوزها و نحوه تفکیک دانشجویان را ساماندهی کرده و کارت بلیت‌ها را با اعمال تخفیف، در اختیار دانشجویان قرار بدهد.

این در حالیست که پیش از این سید جواد تشکری هاشمی – معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تهران در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود با توجه به تعطیل بودن مدارس و نیمه تعطیل بودن دانشگاه‌ها، در تابستان فرصت داریم تا مکانیسم شناسایی دانش‌آموزان و دانشجویان و نحوه‌ی اهدای کارت بلیت‌های مترو را به این گروه مشخص کنیم.

وی گفته بود از ابتدای مهرماه هر دانش‌آموز و دانشجویی که تمایل دارد، می‌تواند از کارت بلیت‌های مترو و اتوبوس با تخفیف استفاده کند.

در همین راستا قناعتی تاکید کرد که اگر تا هفته آینده اعمال تخفیف‌ها در کارت بلیت دانشجویان صورت نگیرد، حتما اعتراض خواهم کرد.

عضو کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر همچنین درباره نحوه اعمال تخفیف‌ها برای افرادی که کارت منزلت دارند، با اشاره به اینکه در زمینه ارائه تخفیف به این گروه مشکلی نداشته‌ایم، گفت: بحث‌های زیادی پیرامون خود کارت منزلت و اینکه به چه کسانی تعلق بگیرد و آیا باید به همه سالمندان کارت منزلت داده شود یا فقط به افرادی که مشکل دارند و اینکه چه محدودیت سنی اعمال کنیم وجود دارد و ما پیگیر این موضوع هستیم.

وی افزود: در گروه اقشار خاص که شامل جانبازان بالای 25 درصد و معلولان دائم تحت سرپرست سازمان بهزیستی است، نیز مشکلی از لحاظ ارائه کارت به صورت رایگان وجود نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.