دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۵۸

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله مرتضی مقتدایی بعدازظهر یکشنبه در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور هماهنگی روحانیت و…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله مرتضی مقتدایی بعدازظهر یکشنبه در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور هماهنگی روحانیت و ائمه جمعه و جماعت اظهار کرد: ارتباط بین علما و حوزه‌های علمیه با وزارت کشور دامنه وسیعی دارد و از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه، مشاورت وزیر در امور روحانیت را کاری مهم و در عین حال مفید توصیف کرد و با ذکر برخی از انتظارات و خواسته‌های مراجع تقلید و علما و بزرگان حوزه از وزارت کشور، تلاش برای برچیدن معضل بدحجابی را یکی از این انتظارات مهم عنوان کرد.

آیت‌الله مقتدایی با اشاره به متفاوت بودن نظرات افراد در مواجهه با بدحجابی که قائل به کار فرهنگی یا برخورد سلبی هستند، تصریح کرد: وزارت کشور باید با در نظر گرفتن حساسیت‌های موجود، به گونه‌ای برنامه‌ریزی و عمل کند که با مشکل بدحجابی مقابله و این معضل برطرف شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تشریح برخی مشکلاتی که در استانداری‌ها و فرمانداری‌های کشور وجود دارد، تلاش برای رفع دغدغه‌های دلسوزانه علما و بزرگان و استادان حوزه‌های علمیه را اقدامی مهم در مسیر دیندارشدن جامعه دانست و برای مشاور وزیر کشور در امور هماهنگی روحانیت و ائمه جمعه و جماعت آرزوی توفیق کرد.

انتقادهای سازنده برای دولت شیرین خواهد بود

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور هماهنگی روحانیت و ائمه جمعه و جماعت، تقویت ارتباط با علما و بزرگان حوزه‌های علمیه به منظور بهره‌مندی از نصایح و راهنمایی‌های آنها را یکی از دغدغه‌های مهم مسئولان وزارت کشور بیان کرد.

وی تاکید کرد: تلاش خواهیم کرد تا جایی که ممکن است با اجرایی‌کردن دیدگاه‌های بزرگان حوزه‌های علمیه و پیگیری دغدغه‌های علما نوعی ارتباط تعاملی بین نهاد وزارت کشور و حوزه‌های علمیه ایجاد کنیم.

حجت‌الاسلام نمازی از آیت‌الله مقتدایی به عنوان یک شخصیت معتدل و جسور یاد کرد که در هر جایی که نیاز باشد موضع‌گیری شفاف و انتقادهای سازنده‌ای دارد.

وی خطاب به آیت‌الله مقتدایی گفت: مطمئنا انتقاداتی که از سوی شخصیت‌های دلسوز و معتدل همچون جنابعالی بیان می‌شود برای مجموعه دولت به ویژه وزارت کشور شیرین خواهد بود چراکه شما بزرگواران نگاه حوزوی و دینی به امور دارید و به هیچ جناح و گروه سیاسی خاصی وابسته نیستید.

حجت‌الاسلام نمازی با اشاره به جایگاه ویژه‌ای که قم در امور مربوط به روحانیت دارد، از راه اندازی اتاق مشورتی با حضور جمعی از استادان و فرهیختگان حوزه در این شهر خبر داد و گفت: در تلاش هستیم نحوه ارتباط و تعامل با علمای بلاد و ائمه جمعه و جماعات را در این اتاق مشورتی بررسی و راهکارهای تقویت ارتباط بین روحانیت و وزارت کشور را اجرایی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.