پنجشنبه، ۲۷ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۸

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین اعلام کرد: در سی و چهارمین سالروز گرامی داشت هفته دفاع مقدس…

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین اعلام کرد: در سی و چهارمین سالروز گرامی داشت هفته دفاع مقدس با همکاری و هماهنگی ارگان‌ها و نهادهای مختلف برگزاری 700 برنامه در استان قزوین برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، مهدی طاهرخانی دبیر ستاد بزرگداشت دفاع مقدس در نشست خبری رئیس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان قزوین ضمن گرامی داشت یاد و خاطره امام (ه) و 3000 شهید استان قزوین اظهار کرد: ایستادگی دیروز، عزت امروز و تعالی فردا شعار برنامه‌های ما در این هفته خواهد بود؛ زیرا عزتی که ما امروز داریم به جهت ایستادگی دیروز غیرتمندان‌مان است و ما با این توشه برای تعالی فردا گام برمی‌داریم.

وی افزود: حماسه‌ هشت ساله‌ای که توسط رزمندگان ما صورت گرفته هم‌چنان جاری است و برای پاسداشت و حفظ این فرهنگ بخشی از آن باید در این هفته مرور شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین تبیین قدرت دفاعی کشور را از اهداف این هفته برشمرد و تصریح کرد: دفاع ما یک مقوله ارزشی بود و با عشقی که رزمندگان به امام(ره) و اهل بیت(ع) داشتند با توکل به باری تعالی توانستند تمام خاک ایران را حفظ کنند.

وی گفت: امروز جوانان ما باید بدانند تهدیدات دشمنان هم‌چنان پابرجاست و این جوانان هستند که با الگوگیری از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس باید در جبهه جنگ نرم با دشمن مقابله کنند.

دبیر ستاد بزرگداشت دفاع مقدس استان قزوین انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را الگویی برای کشورهای دیگر جهت ایستادگی در برابر استکبار جهانی دانست و خاطرنشان کرد: این دفاع که برای زنده نگه داشتن ارزش‌ها بود نباید هیچ گاه به فراموشی سپرده شود و باید تلاش کنیم بخشی از این ارزش‌ها را برای نسل جوان ماندگار کنیم.

طاهرخانی افزود: ایجاد مرکز فرهنگی دفاع مقدس با مسئولیت استاندار قزوین و حمایت 16 دستگاه و نهاد در حال راه‌اندازی است که وظیفه این مرکز ثبت و نگهداری خاطرات و آثار برجای مانده از دفاع مقدس برای آیندگان است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.