یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۱۲:۴۸

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حسن هاشمی در جلسه مشترک با…

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حسن هاشمی در جلسه مشترک با محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم همکاری های بین بخشی به منظور افزایش استانداردهای حوزه صنعت تجهیزات پزشکی، دارو و مواد غذایی تاکید کرد.

هاشمی با اشاره به لزوم بازنگری در قیمت گذاری دارو و تجهیزات پزشکی گفت: در حال حاضر کمیته ای در حوزه دارو قیمت گذاری می کند، ضمن این که نباید قیمت گذاری تجهیزات پزشکی به گونه ای باشد که محدودیت برای تولید کنندگان ایجاد کند.

وی با تاکید بر ضرورت تشکیل کار گروهی برای قیمت گذاری محصولات آرایشی بهداشتی نیز افزود: باید از جزیره ای کردن بازار به خصوص برای داروها پرهیز کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: خوشبختانه در حال حاضر تولید کنندگان داروهای داخلی، تولید برند ژنریک را با مشارکت شرکت های قابل خارجی پذیرفته اند.

وی با بیان این که در این شرایط اجازه ورود برند خارجی داده نمی شود و از تولید داخل نیز حمایت خواهد شد، خاطر نشان کرد: قرار است اگر برند ژنریک در ایران تولید شود، 60 درصد قیمت خارجی را به آن برند اختصاص دهیم.

جلسه مشترک وزیر بهداشت با وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولان این وزارتخانه صبح روز پنج شنبه در وزارت بهداشت برگزار شد.

در این جلسه مباحثی از قبیل لزوم سرمایه گذاری در حوزه تجهیزات تخصصی پزشکی، ضرورت استانداردسازی هتلینگ بیمارستان ها، تجهیزات پزشکی و دارو، ایمنی خودرو و موتورسیکلت ها، صنایع غذایی بخصوص نمک و روغن و افزایش میزان مالیات بر سیگار و قلیان، توسط کارشناسان 2وزارتخانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اجتمام**3377**1594

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.