جمعه، ۰۷ مهر ۹۶ - ۱۱:۳۵
حمایت از زنان

شما به عنوان مدیر یک شرکت با حمایت از زنان در محیط کارتان می توانید تا حد زیادی بهره‌ وری و عملکرد کلی…

شما به عنوان مدیر یک شرکت با حمایت از زنان در محیط کارتان می توانید تا حد زیادی بهره‌ وری و عملکرد کلی شرکت خود را افزایش دهید . البته طبق تحقیقات انجام شده بهتر است این کار با در نظر گرفتن شرایط هر فرد انجام گیرد .

حمایت از زنان در محیط کار بر خلاف آنچه که تصور می کنید به هیچ وجه کار دشواری نیست اما این کار باید کاملا هوشمندانه انجام شود به گونه ای که جنبه دلسوزی نداشته

راه را به آنها نشان دهید :  عده‌ای از مدیران موفق خانم، معتقدند فرصت‌های شغلی برای خانم‌ها و آقایان باید به یک اندازه باشد و همچنین شرایط مناسبی برای آموزش مهارت‌ها به خانم‌ها باید در نظر گرفته شود تا کارایی آن‌ها در صنایع مردسالار مانند خودروسازی بالا رود. درواقع بسیاری از شرکت‌های بزرگ به درصد بالای کارمندان خانم خود افتخار می‌کنند و بر سر استخدام بهترین و باهوش‌ترین خانم‌هایی که فارغ‌التحصیل شده‌اند، باهم رقابت می‌کنند.

حمایت از زنان

به بهترین کارمندان زن ترفیع بدهید : خانم‌هایی که در محیط کار خود خوب عمل می‌کنند و برای این کار ترفیع می‌گیرند، برای دیگر زنان کارمند تبدیل به الگو می‌شوند و مشاهده خواهید کرد که خانم‌های جوان‌تر انگیزه بیشتری برای کار می‌گیرند و درنتیجه ایده‌های جالب‌تری ارائه می‌دهند. همچنین ارتباط قوی‌ و محکم‌تری بین زنان باتجربه و کارمندان کم‌تجربه‌تر ایجاد خواهد شد. همه‌ی این‌ها درنهایت منجر به افزایش بهره‌وری و روحیه میان کارمندان خواهد شد.

حمایت از زنان

مزایای کارمندی را مجددا ارزیابی کنید : بسیاری از شرکت‌ها مزایایی برای خانم‌ها در نظر می‌گیرند؛ اما این شرایط چیزهایی نیستند که زنان واقعا خواستار آن باشند. بهترین کار این است که این مزایا برای هر خانمی به‌طور جداگانه و با توجه به شرایطی که دارد ارائه شوند.

حمایت از زنان

زمانی را به همکاران خود اختصاص دهید : یکی از کارهای ضروری که مدیران زن باید انجام دهند، این است که هرازگاهی از وظایف روزانه خود فاصله بگیرند و زمانی را به کارمندان زن اختصاص دهند. به‌عنوان مثال تاریخ، ساعت و یک مکان مشخص را انتخاب کنند و تمام کارمندان در آنجا در مورد مسائل و مشکلات خود صحبت کنند.

حمایت از زنان

آنها را جدی بگیرید : ایده‌های خلاقانه‌ای که خانم‌ها ارائه می‌دهند، نباید دست‌کم گرفته شوند. کارآفرینان در همه جای دنیا باید هوای خانم‌ها را داشته باشند و از آن‌ها قدردانی کنند و این در حقیقت یکی از روش های حمایت از زنان محسوب می شود .

حمایت از زنان

اجازه دهید زنان خودشان مسیر کاری و زندگی خود را بسازند : بسیار مهم است که برای زنان شرایط انعطاف‌پذیری در محیط کار محیا کنید تا آن‌ها بتوانند زندگی حرفه‌ای خود را مدیریت کنند. هرکدام از زنان شرایط خاصی دارند که باید جداگانه در نظر گرفته شوند؛ به‌عنوان مثال یک خانم ۲۶ ساله مجرد کارها را در مدت‌زمان کمتری انجام می‌دهد و با اضافه‌کاری مشکلی ندارد. اما خانمی که در کنار کار، وظایف مادری نیز دارد، ترجیح می‌دهد چند روز در هفته به محل کار نیاید و همین مقدار کار را از خانه انجام دهد. درواقع شرایط محیط کاری از نظر امنیت و اعتماد باید به‌گونه‌ای باشد که هر خانمی بتواند بهترین عملکرد خودش را نشان دهد.

حمایت از زنان

آنها را به مشارکت در اجتماعات تشویق کنید : شرکت‌ها در طول سال ممکن است رویدادهای کاری و خیریه‌‌ی زیادی برگزار کنند،. در این مواقع بهتر است برنامه کاری خانم‌ها را کمی سبک‌تر کنید تا آن‌ها نیز بتوانند در این مراسم مشارکت داشته باشند و این یکی از روش های حمایت از زنان در محیط کار است .

حمایت از زنان

[highlight]منبع[/highlight]    inc

8 دیدگاه برای “حمایت از زنان در محیط کار و تاثیر آن روی افزایش بهره‌ وری شرکت ؟”

 1. ندا گفت:

  بله کیه که عمل کنه

 2. مریم ا گفت:

  ای کاش رییس منم قبول میکرد در کنار بچه ام در خانه کار کنم و به همین دلیل متاسفانه بیکار شدم

 3. هانیه گفت:

  حسادت د رمحیط کار خانم ها بدترین مورده

  1. هاشمي گفت:

   شدیدا موافقم

 4. میترا گفت:

  عالی ممنون از شما

 5. فكور گفت:

  خوشبختانه مدیرهای زن موفق زیاد داریم

 6. شجاع گفت:

  حقوق. درست بدن ترفیع جای خود

 7. ستایش گفت:

  احترام به خانمها بدون داشتن توقع بیجا و افکار سوء استفاده گرانه و در واقع احترام قایل شدن برای خود اقایان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.