یکشنبه، ۲۵ خرداد ۹۳ - ۱۱:۱۱

به گزارش ایرنا از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، علیرضا بیات در جلسه ای که به منظور ارزیابی وضعیت مبارزه با…

به گزارش ایرنا از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، علیرضا بیات در جلسه ای که به منظور ارزیابی وضعیت مبارزه با قاچاق کالای دخانی در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد، از شرکت دخانیات ایران و مرکز حاکمیتی دخانیات و نیروی انتظامی خواست در شناسایی شیوه ها و شگردهای قاچاق کالای دخانی و ارائه طرح های مناسب برای پیشگیری از آن، همکاری بیشتری با ستاد به عمل آورند.

معاون برنامه ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد در ادامه این جلسه ضمن تشکر از همکاری موثر شرکت دخانیات ایران و مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات، بر حمایت ستاد از تقویت این همکاری و افزایش نظارت مرکز حاکمیتی دخانیات بر وضعیت عرضه و فروش کالای دخانی تاکید کرد.

** کشف بیش از 9 هزار کارتن سیگار قاچاق

همچنین سرپرست مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات در این جلسه از کشف بیش از 9 هزار و 300 کارتن سیگار قاچاق در اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری و پس از توافق با شرکت دخانیات ایران برای استفاده از ظرفیت و امکانات این شرکت، خبر داد.

علی اصغر رمزی افزود: این عملکرد در کشفیات در حالی بدست آمده است که کل کشفیات سیگار قاچاق در سال 92 حدود 25 هزار کارتن و به عبارتی 250 میلیون نخ بوده است و با ادامه و بهبود این روند، کل کشفیات سیگار قاچاق در سال 93، بیش از 600 میلیون نخ پیش بینی می شود.

** بازرسی از 31 هزار واحد تجاری

در ادامه معاون بازرگانی شرکت دخانیات ایران، به بازرسی از 26 هزار واحد خرده فروشی و حدود 5 هزار واحد عمده فروشی کالای دخانی اشاره کرد و گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون(پس از انعقاد تفاهم نامه با مرکز حاکمیتی دخانیات) 191 هزار گرم تنباکو کشف و ضبط شد.

سیاوش افضلی از اعلام آمادگی کامل این شرکت برای همکاری با مرکز حاکمیتی دخانیات و ستاد مبارزه با قاچاق در مبارزه با قاچاق کالای دخانی خبر داد.

** کشف بیش از یک میلیون نخ سیگار قاچاق در مرز

سرهنگ محمد ایزدی جانشین معاون عملیات فرماندهی مرزبانی ناجا نیز میزان کشفیات سیگار قاچاق در مرزها طی دو ماهه اخیر را یک میلیون و صد هزار نخ اعلام کرد،و گفت: کشف این مقدار سیگار قاچاق در حالی صورت می گیرد که کل کشفیات سیگار قاچاق توسط مرزبانی در سال 92 حدود 2 میلیون و 780 هزار نخ بوده است.

نماینده پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز آگاهی ناجا نیز از افزایش 19 درصدی آمار کشفیات سیگار قاچاق توسط واحدهای انتظامی در 2 ماهه اول سال 93 نسبت به مدت مشابه سال 92 خبر داد و گفت : در میزان کشفیات سهم استان­های آذربایجان غربی، کردستان، فارس و اصفهان از کل کشفیات، بیشتر بوده است.

اقتصام(1)**1574**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.