حمایت از صنعت راهکار رفع معضل بیکاری است/ ایجاد 670 هزار شغل توسط شرکت‌ها و نواحی صنعتی

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی ابریشمی پنجشنبه شب طی نشست خبری در شهرک فناوری مشهد با اشاره به 27 هزار طرح صنعتی در حال اجرا، گفت: در سراسر کشور 939 شهرک صنعتی وجود دارد که 739 شهرک هم اکنون در دست بهره برداری است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه این شهرک‌ها بر اساس حق واگذاری واگذار می‌گردد تصریح کرد: اراضی که در اختیار ما است حدود 129 هزار هکتار است و 76هزار هکتار آن فاز عملیاتی است و گرچه این عدد در سازمان ثبت عدد بزرگی به حساب نمی‌آید اما برای ما قابل توجه‌ است.

وی ادامه داد: از این 76 هزار هکتار 52 هزار هکتار زمین های صنعتی است که برای ایجاد واحد صنعتی به اشخاص قابل واگذاری بوده و 30 هزار هکتار نیز تاکنون واگذار شده است.

معاون وزیر صنعت و معدن با بیان اینکه توافق‌هایی با ادارات و شهرک‌ها و نمایندگی‌ها در استان‌ها برای برون رفت از مسائل و مشکلات منعقد کرده‌ایم، اظهار کرد: برای دستیابی به رشد پایدار و شکوفایی اقتصادی باید با برنامه‌ریزی مناسب مشکلات حوزه تولید را برطرف کنیم .

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی با اشاره به اینکه در تمامی دنیا شرکت‌ شهرک‌های صنعتی نقش بسزایی در تولید دارند عنوان داشت: تولید هر کشور در سه بخش پتروشیمی، معادن و صنایع کوچک می چرخد و این سازمان ها از جمله دستگاه‌هایی هستند که رسالت تولید را بر عهده دارند.

ابریشمی با تاکید بر اهمیت صنایع و شرکت های صنعتی در حوزه کارآفرینی و ایجاد اشتغال عنوان کرد: شرکت‌ها و نواحی صنعتی 670 هزار شغل، از میان دو میلیون فرصت شغلی ایجاد شده در کشور را به خود اختصاص داده اند که عدد قابل توجهی است و نشانگر این است که باید دولت برای رفع معضل بیکاری توجه بیشتری به این بخش داشته باشد.

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*