دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۹:۲۸

به گزارش خبرنگار مهر، یونس رنجکش شامگاه دوشنبه در کمیته بیماران خاص استان گیلان افزود: این حمایت ها فقط مادی نبوده و توجه…

به گزارش خبرنگار مهر، یونس رنجکش شامگاه دوشنبه در کمیته بیماران خاص استان گیلان افزود: این حمایت ها فقط مادی نبوده و توجه به نیازهای معنوی و عاطفی بیماران خاص نیز باید مدنظر باشد.

وی در ادامه بر تقویت روحیه امید و امیدواری در این بیماران تاکید کرد و گفت: تقویت روحیه امید به آینده در بیماران از اهمیت بالایی در مراحل درمان برخوردار است که توجه به این موضوع باید تا دستیابی کامل بیمار به سلامتی خود ادامه داشته باشد.

دبیر کمیته بیماران خاص استان گیلان با اشاره به سیاست های دولت تدبیر و امید در بخش سلامت گفت: اجرای طرح مهم و بزرگ تحول سلامت در کشور که مورد تائید رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز قرار گرفته از دستاوردهای مهم دولت در این بخش است که ضریب رفاه اجتماعی را در حوزه سلامت به نحو چشمگیری افزایش داده است.

وی اظهار داشت: با اقدامات اثربخش و خوبی که دولت تدبیر و امید در حوزه درمان انجام داده است همگان شاهد کاهش رنج بیمارن و تحول اساسی در تامین سلامت جامعه هستند.

رنجکش افزود: با توجه به این نگاه محوری دولت برای تحول در حوزه سلامت و درمان، استان گیلان نیز همگان شاهد اقدامات زیربنایی خوبی باتوجه به همگرایی که در بین مدیران حوزه سلامت وجود دارد، هستند.

دبیر کمیته بیماران خاص استان گفت: به رغم تمامی تلاش بخش های دولتی در حفظ سلامت جامعه به دلیل تغییر سبک زندگی و شیوع بیماری های جدید زندگی مدرن امروز همگان شاهد بروز مشکلاتی در حوزه سلامت عمومی جامعه هستند که رفع نگرانی های آن بستگی به عزم عمومی دارد.

وی ادامه داد: اگر آمارهای وضعیت سلامت در گیلان به شیوه کنونی افزایش یابد روند نگران کننده ای است که برای کنترل آن در ابتدا اقدامات پیشگیرانه و سپس برای درمان آنها باید همه بخش های دولتی و فعالان خیران سلامت وارد عمل شوند.

رنجکش در این جلسه به ضرورت یکپارچه سازی آمار بیماران خاص و همگرایی بیشتر دستگاه های خدمات دهنده به این بیماران تاکید و خواستار تشگیل کارگروهی تخصصی متشکل از مسئولان بهداشت و درمان، بیمه ها و خیران استان در این زمینه شد.

وی در ادامه تاکید کرد: عزم و نگاه ویژه دولت کاهش درد و رنج بیماران و سامان بخشی به وضعیت آنان است.

به گزارش خبرنگار مهر،  در ادامه  این جلسه در خصوص جلب مشارکت پزشکان و همچنین افزایش تخت های مراکز شیمی درمانی و فعال سازی خیران و موسسات خیریه برای تامین نیازمندی های بیماران بحث و گفتگو و تبادل نظر و تصمیماتی نیز اتخاذ  شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.