پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۰۶:۰۷

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، گفت: دولت باید از کشاورزان خسارت دیده از بارش‌های اخیر در شهرستان اهر حمایت…

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، گفت: دولت باید از کشاورزان خسارت دیده از بارش‌های اخیر در شهرستان اهر حمایت کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان شرقی، عباس فلاح در جلسه بررسی خسارت های ناشی از بارندگی اخیر، افزود: در اثر بارش برف سنگین به 4 هزار و 800 هکتار از باغات شهرستان اهر خسارت وارد شده و کشاورزان اهر بالغ بر 1200 میلیارد ریال خسارت دیده‌اند.

وی، گفت: برای کاهش دغدغه‌های کشاورزان از دولت می‌خواهیم در زمینه های استمهال وام‌های کشاورزان، کمک‌های بلاعوض و توزیع نهال در بین کشاورزان اقدامات لازم را انجام دهد.

وی یادآور شد: در بارش اخیر اکثر درختان میوه آسیب جدی دیده‌اند و بر اثر این حادثه شکسته یا از ریشه کنده شده‌اند و خسارت عظیمی به کشاورزان وارد شده است.

وی، گفت: متأسفانه تنه درختان میوه جزو بیمه محصولات کشاورزی نبوده و این امر باعث شده که در این خسارت دست کشاورزان خالی بماند.

این نماینده مجلس، از ستاد مدیریت بحران استان خواست با تمهیدات ویژه نسبت به حل مشکلات کشاورزان در این ارتباط اقدام نمایند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *