چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۹۳ - ۱۱:۲۹

براساس گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو ، علیرضا دائمی در نشستی با حضور متخصصان داخلی و خارجی…

براساس گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو ، علیرضا دائمی در نشستی با حضور متخصصان داخلی و خارجی از کشورهای ژاپن، چین، روسیه، استرالیا و بولیوی گزارشی از آخرین وضعیت حوزه مدیریت منابع آب کشور و آثار تغییر اقلیم بر حوضه های آبریز ایران را ارایه کرد.

این مقام مسئول، در نشست یاد شده پیشرفت های حوزه مدیریت منابع آب در قالب برنامه های توسعه ای یونسکو را تشریح کرد.

در این نشست، سوابق همکاری ایران و ژاپن درباره تغییر آب و هوا و آثار آن بر محیط زیست، مسایل و چالش های زیست محیطی و نقش آن در مدیریت منابع آب، معرفی موسسه بین المللی اقیانوس شناسی، ارایه گزارش جامعی از تالاب های ایران و وضعیت دریاچه ارومیه و اقدام های ایران برای رفع چالش ها و راه های پیش رو از جمله مباحث مطرح شد .

همچنین موضوع تغییر اقلیم و مدیریت محیط زیست و شباهت های موجود استرالیا و ایران در مورد وضعیت منابع آب از دیگرمطالب بیان شده دراین نشست بود.

مدیر مرکز بین المللی مخاطره های آب و مدیریت ریسک ژاپن که زیرپوشش و حمایت سازمان یونسکو فعالیت می کند، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، رییس هیات مدیره انجمن علوم و فنون دریایی ایران، مجری طرح بین المللی حفاظت از تالاب ها و سازمان حفاظت محیط زیست و استاد دانشگاه نیوکاسل استرالیا مطالبی را در نشست بیان داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، نخستین نشست علمی تخصصی پیشرفت های اخیر در حوزه مدیریت منابع آب در چارچوب برنامه های توسعه ای یونسکو در ساختمان ستادی وزارت نیرو برگزار شد.

اقتصام (1) ** 1559**1588

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.