پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۳

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تریبون، وزارت خارجه پاکستان با انتشار بیانیه ای موضع خود را در قبال انتخابات ریاست جمهوری…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تریبون، وزارت خارجه پاکستان با انتشار بیانیه ای موضع خود را در قبال انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد. بر این اساس اسلام آباد از هر گونه تلاش برای انتقال قدرت به شکل دمکراتیک و از طریق انتخابات در افغانستان حمایت می کند.

در این بیانیه آمده است: ما تدابیر مختلفی را برای حفظ و تداوم امنیت در مرزهای مشترک در جریان دور نخست و دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به اجرا گذاشتیم. دولت پاکستان همچنین یادآور شد بر انتخاب دمکراتیک مردم افغانستان احترام می گذارد.

وزارت خارجه پاکستان با اعلام این مطلب که انتخابات ریاست جمهوری مسئله ای داخلی در افغانستان است، تاکید کرد نتیجه اعلام شده از سوی کمیسیون مستقل انتخابات این کشور قطعی نبوده و احتمال تغییر آن وجود دارد.

در این بیانیه همچنین ضمن ابراز امیدواری به حل مسالمت آمیز تنش های سیاسی پس از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، از یک افغانستان آرام، با ثبات و کامیاب به عنوان عاملی برای حفظ صلح و ثبات منطقه ای یاد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.