چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۵

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران،  حمله به مسلمانان سریلانکا در حالی اتفاق افتاد که نیروهای امنیتی به درخواست‌های آنان برای پایان دادن…

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران،  حمله به مسلمانان سریلانکا در حالی اتفاق افتاد که نیروهای امنیتی به درخواست‌های آنان برای پایان دادن به این اقدام وحشیانه اهمیتی نمی‌دادند.

یک مسلمان سریلانکایی می‌گوید: در حال حاضر مسلمانان در برخی از نقاط جزیره با شرایط بسیار سختی روبرو هستند.

حمله افراط‌گرایان بودائیان علیه مسلمانان یکشنبه شب، زمانی اتفاق افتاد که تظاهرات یک گروه تندروی بودائی به نام «بودو بالا سنا» علیه مسلمانان در شهرهای بندری «الوتگاما» و «برو والا» ناگهان به یک تهاجم خشونت‌آمیز تبدیل شد.

بودائیان با حمله به املاک و مساجد مسلمانان در این شهرهای مسلمان‌نشین، حداقل 3 نفر را کشته و بیش از 80 نفر را مجروح کردند.

علی رغم درخواست‌های مکرر رهبران مسلمان برای حمایت و حفظ امنیت مسلمانان، پلیس سریلانکا اقدامی در این رابطه انجام نداد.

پلیس سریلانکا اعلام کرد: نیروهای پلیس با گسترش حکومت نظامی به مناطق اطراف درگیری تلاش می‌کنند تا از گسترش درگیری‌ها جلوگیری کنند.

اما فاطمه فازنیا، یک معلم مسلمان بازنشسته می‌گوید: این حکومت نظامی فقط برای مسلمانان است نه آشوبگران.

گزارش‌ها حاکی از آن است که خشونت‌ علیه مسلمانان، علی‌رغم ادعای پلیس، بعد از الوتگاما و برووالا به شهر لوتوگانا رسیده است.

«حلمی احمد»، سخنگوی شورای مسلمانان سریلانکا می‌گوید: با وجود حکومت نظامی، افراط‌گرایان بودایی همچنان در منطقه هستند.

مسلمانان سریلانکا که به نام «مورها» شناخته می‌شوند، سومین اقلیت دینی بزرگ در این کشور هستند که بعد از قوم بودائی سینهالی و قوم تامیل بیشترین جمعیت را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.