سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۳

علي افتخاري در گفتگو با خبرنگار مهر،‌ با اعلام اينكه طي فروردین ماه سال جاری 54 نفر در اثر وقوع حوادث رانندگی جان…

علي افتخاري در گفتگو با خبرنگار مهر،‌ با اعلام اينكه طي فروردین ماه سال جاری 54 نفر در اثر وقوع حوادث رانندگی جان خود را از دست داده كه نشان دهنده كاهش 12 درصدي آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل است، ادامه داد: همچنين طي اين مدت 873 مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده که از این تعداد 602 نفر مرد و 271 نفر زن بودند.

وي با اعلام اينكه از این نظر نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل شاهد افزایش 7 درصدی مجروحان مراجعه كننده حوادث رانندگي به مراكز پزشكي قانوني آذربايجان غربي بوديم، ادامه داد:‌اين در حالي است كه طي سال گذشته تعداد 10 هزار و 579 نفر در اثر حوادث ناشی از تصادفات رانندگی در استان مصدوم شده و تعداد 690 نفر نیز در این تصادفات جان خود را از دست داده اند.

مدير كل پزشكي قانوني آذربايجان غربي با اعلام اينكه طي سال گذشته 34 نفر بر اثر اصابت سلاح سرد در استان جان خود را از دست داده و اجساد آنان براي تعيين علت فوت به مراکز پزشکی قانونی استان ارجاع شده اند، اعلام كرد:‌ این رقم در مقایسه با سال 91 که تعداد فوتي هاي سلاح سرد 37 بود 8 درصد کاهش يافته كه از کل فوتی های ناشی از سلاح سرد در سال گذشته 27 نفر مرد و 7 نفر زن بودند.

افتخاري از کاهش 16 درصدی متوفیات ناشی از سوختگی در آذربايجان غربي طي اين مدت خبر داد و گفت:‌ آمار متوفیات ناشی از سوختگی كه در فروردین ماه امسال در مراکز پزشکی قانونی استان معاینه شدند 5 نفر شامل 2 مرد و 3 زن بود. اين رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 16 درصد کاهش داشته كه در این مدت آمار فوت شدگان ناشی از مسمومیت با گاز منوکسید کربن 2 نفر مرد گزارش شده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته است.

وي با اشاره به کاهش 27 درصدی آمار متوفیات ناشی از غرق شدگی در آذربایجان غربی، ادامه داد:‌ طي سال گذشته 21 نفر در سطح استان شامل 16 مرد و پنج زن بر اثر غرق‌شدگي جان خود را از دست دادند اين رقم نسبت به سال 91، 27 درصد کاهش داشته كه از اين تعداد  25 مرد و 4 زن بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست داده اند.

مدير كل پزشكي قانوني آذربايجان غربي در پايان يادآور شد: با توجه به مناطق پر خطر در رودخانه ها و سدهای استان در فصل تابستان توجه مردم و مسافران و گردشگران به تابلو های هشداردهنده در این مناطق برای جلوگیری از وقوع هر حادثه ای ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *