پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۳۹

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به ایتالیا، دیدار فینال لیگ اروپا در پایان و در ضربات پنالتی با پیروزی 4 بر 2 سویا…

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به ایتالیا، دیدار فینال لیگ اروپا در پایان و در ضربات پنالتی با پیروزی 4 بر 2 سویا همراه بود تا بنفیکا بار دیگر در فینال ناکام باشد و نتواند قهرمانی خود را در اروپا جشن بگیرد.

در ادامه گزارشی از حواشی دیدار فینال لیگ اروپا را که می خوانید:

* اتوبوس ها و قطارهایی که در شهر تورین به مقصد ورزشگاه یوونتوس حرکت می کردند از ساعت 2 بعد از ظهر روز فینال پر از هواداران دو تیم شده بود و به دلیل ازدحام هواداران مردم عادی نمی توانستند از این وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

* اتوبوس ها به ورزشگاه های های کوچکی تبدیل شده بود که هواداران دو تیم با بالا و پایین پریدن در آن تیم مورد علاقه خود را تشویق می کردند به طوری ارتعاش ناشی از بالا و پایین پریدن هواداران از بیرون اتوبوس کاملا مشهود بود.

* درهای ورزشگاه ساعت 18:15 به وقت محلی به روی هواداران باز شد و قبل از آن هواداران در اطراف ورزشگاه ازدحام کرده بودند.

* تدابیر شدید امنیتی حتی خارج از ورزشگاه در نظر گرفته شده بود و اتومبیل های پلیس ایتالیا تقریبا در همه نقاط اطراف ورزشگاه دیده می شدند.

* فروشگاه های دو باشگاه بنفیکا و سویا در اطراف ورزشگاه با اجاره اتومبیل های ون محصولات خود اعم از شال، پیراهن، کلاه و پرچم را به هواداران علاقمند می فروختند. صف های طولانی برای خرید از این فروشگاه ها ایجاد شده بود.

* همانند هر بازی مهم دیگری برخی افراد در اطراف ورزشگاه به صورت سیاه بلیت فروشی می کردند که قیمت آنها در برخی موارد به تناسب محل صندلی به هزار یورو هم می رسید.

* نکته جالب اینکه در طول جریان بازی صندلی های خالی مقابل جایگاه اصلی ورزشگاه دیده می شد و مشخص بود که فینال لیگ اروپا هم برای برخی هواداران خصوصا هواداران ایتالیا چندان جذاب نیست. البته عدم حضور یوونتوس یا یک تیم ایتالیایی دیگر در این مرحله بسیار روی تعداد تماشاگران تاثیر داشت.

* در اواخر بازی گوینده ورزشگاه اعلام کرد از ظرفیت 39 هزار نفری ورزشگاه 31 هزار و 120 نفر آن پرشده است.

* فلیکس ماگات سرمربی آلمانی فولام که با این تیم انگلیسی به دسته اول سقوط کرد یکی از تماشاگران ویژه این دیدار بود.

* هواداران دو تیم در طول 120 دقیقه یک نفس تیم مورد علاقه خود را تشویق کردند و مخصوصا هواداران پرتغالی بنفیکا برای تیم شان سنگ تمام گذاشتند.

* ضربات پنالتی در سمتی که هواداران سویا حضور داشتند انجام شد و با به ثمر رساندن آخرین پنالتی که منجبر به قهرمانی سویا شد هوادران این تیم اسپانیایی ورزشگاه را به لرزه انداختند.

* میشل پلاتینی با حضور در ورزشگاه جوایز دو تیم را اهدا کرد. او به بازیکنان سویا تبریک گفت و به بازیکنان بنفیکا که بسیار ناراحت بودند دلداری می داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.