جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۱:۵۳

به گزارش خبرنگار مهر، بهنام مقبلی صبح جمعه در حاشیه جشنواره تئاتر منطقه سه که در بندرعباس در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران…

به گزارش خبرنگار مهر، بهنام مقبلی صبح جمعه در حاشیه جشنواره تئاتر منطقه سه که در بندرعباس در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران بیان داشت: اگر خواهان اين هستيم كه تئاتر به جایگاه واقعی خود برسد، اين شاخه مهم و حساس هنري نیازمند حمایت است.

وي با اشاره به اينكه حمايت ها از تئاتر در شهرستانها باید پر رنگ تر و بیشتر باشد، افزود: تئاتر شهرستانها در زمینه آموزش اصولی، تامین منابع مالی و نبود زیرساختها، بویژه سالن استاندارد همیشه با مشکل مواجه  است که در این زمینه از مسئولین تقاضای حمایت داریم.

اين كارگردان تئاتر در خصوص تاثیر برگزاری چنین جشنواره هایی در ارتقا سطح تئاتر، گفت: اگر برگزاری این جشنواره ها هدفدار و با اهداف بلند مدت باشد می تواند تاثیر گذار باشد و از طرفی به دلیل  اینکه گروه های مختلف در این گونه جشنواره ها با یکدیگر تعامل و آشنایی دارند و می توانند از تجربیات یکدیگر استفاده کنند، قطعا در تولید آثار فاخر آینده تاثیر گذار خواهد بود.

نویسنده و کارگردان نمایش صد دلاری ادامه داد: یکی از بزرگترین دغدغه های کارگردانان در شهرستانها نبود و یا کمبود متن مناسب برای نمایش است.

مقبلی با بیان اینکه  زمانی مردم از یک اثر نمایشی استقبال می کنند که به فرهنگ و زندگی آنها نزدیک باشد و با آن گره خورده باشد، افزود: اگر برنامه ریزی دقیقی صورت بگیرد به راحتی می توان این مهم را برآورده و در هر شهرستان آثار بومی فاخری تولید کرد.

وي با تاكيد براينكه مي توان حوزه اقتصاد را با فرهنگ و هنر نزديك كرد و درآمدزایی دراين بخش صورت بگيرد، خاطرنشان كرد: برنامه ریزی اجرایی این  دوره از جشنواره نسبت به سالهای قبل  بسیار بهتر بوده  که جا دارد از عوامل اجرایی تشکر کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.