جمعه، ۰۹ آبان ۹۳ - ۰۴:۲۸

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حمیدرضا حنان پیش از ظهر جمعه در جلسه مجمع عمومی خانه مطبوعات استان لرستان با بیان اینکه…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حمیدرضا حنان پیش از ظهر جمعه در جلسه مجمع عمومی خانه مطبوعات استان لرستان با بیان اینکه امیدواریم با راه اندازی این خانه زمینه ایجاد فضای صمیمت و همدلی در بین جامعه رسانه ای استان فراهم شود اظهار داشت: ایجاد این فضا و همچنین فعالیت رسانه ها در تحکیم پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تاثیر فراوانی دارد.

وی با بیان اینکه امروز در دوره علم، آگاهی و شناخت به سر می بریم عنوان کرد: نقش مطبوعات و رسانه ها در این دوره بدون مبالغه بی بدیل است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با بیان اینکه در این دوره دنیا مانند دریا بوده و رسانه ها موج این دریا محسوب می شوند گفت: به طور حتم اگر خبر و اطلاع رسانی در جامعه نباشد بی تحرک باقی خواهد ماند.

حجت الاسلام حنان با بیان اینکه خبر در حرکت و یا عدم حرکت یک جامعه تاثیر گذار است تصریح کرد: امروز مهم ترین موضوع برای جوامع بشری موضوع خبر و اطلاع رسانی است.

وی با تاکید بر اینکه در این راستا رسانه ها همواره باید تلاش کنند که محرک خوبی برای جامعه باشند گفت: تعیین مسیر حرکت یک جامعه در دست حوزه خبر و اطلاع رسانی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با اشاره به نقش رسانه ها در صعود و سقوط یک جامعه ادامه داد: در این راستا رسانه ها می توانند با تبیین واقعیت ها زمینه صعود یک جامعه و با ارائه اخبار کذب و نادرست زمینه سقوط یک جامعه را فراهم آورند.

حجت الاسلام حنان با تاکید بر اینکه شغل خبرنگاری شغلی مقدس است گفت: در این راستا باید آسیب شناسی لازم در حوزه رسانه ای استان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در گذشته خانه مطبوعات لرستان تعطیل بوده است تصریح کرد: این در حالیست که ظرفیتها و پتانسیلهای فراوانی استان لرستان در این حوزه دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با اشاره به استقبال صورت گرفته رسانه های استان از انتخابات خانه مطبوعات استان تصریح کرد: به طور حتم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در زمینه حمایت از رسانه های استان از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *