پنجشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۹۴ - ۰۵:۴۱

به گزارش میهن پست – حیدر العبادی قرار است امروز با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه نیز دیدار و درباره گسترش همکاری های…

به گزارش میهن پست – حیدر العبادی قرار است امروز با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه نیز دیدار و درباره گسترش همکاری های دفاعی با مسکو رایزنی کند.

‘حیدر العبادی’نخست وزیرعراق روز پنجشنبه در دیدار با دمیتری مدودیف همتای روس خود در مسکو، خواستار گسترش همکاری ها برای شکست داعش شد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، العبادی در این دیدار گفت: ما می دانیم که خطر تروریسم، نه تنها عراق بلکه کشورهای همسایه را نیز در بر خواهد گرفت.

نخست وزیرعراق افزود: تروریسم گسترش می یابد و شکل های تازه ای به خود می گیرد و این امر، نیازمند توجه بیشتر روسیه است و ما نیزهمکاری های فعالانه تر را در این زمینه انتظار داریم.

وی ضمن مقایسه داعش با نازی ها، به نخست وزیر روسیه گفت : ما می توانیم بر این نیروهای جدید پیروز شویم؛ همانگونه که شما در گذشته پیروز شدید.

حیدر العبادی قرار است امروز با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه نیز دیدار و درباره گسترش همکاری های دفاعی با مسکو رایزنی کند.

روسیه سال گذشته بالگردهای آفندی MI-28 را تحویل ارتش عراق داد.

نخست وزیرعراق، ماه گذشته در سفر به آمریکا نیز از رییس جمهوری این کشور خواسته بود تا حمله های هوایی به مواضع داعش را گسترش دهد.

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *