دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۵

تورج قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس قانون، اتلاف سگ های ولگرد در داخل شهرها و…

تورج قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس قانون، اتلاف سگ های ولگرد در داخل شهرها و روستاها توسط فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها انجام می شود.

وی یادآورشد: وظیفه محیط زیست در این خصوص نظارت بر دفع اصولی لاشه های این سگ ها است، ولی با توجه به حساسیت موضوع و اضطراری بودن مسله، برای اتلاف سگ های ولگرد با شهرداری همکاری های لازم انجام می شود.

قاسمی خاطرنشان کرد: با حساس شدن مسله بیماری هاری، محیط زیست استان زنجان اقدام به اتلاف این سگ ها در مناطق حفاظت شده می کند.

معاون فنی اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: این اداره کل در خصوص همکاری با شهرداری ها میر شکارانیˈ شکارچیان عادی که دارای مجوز حمل سلاح هستند و مرتکب هیچ تخلفی نشده اندˈ را جهت اتلاف سگ های ولگرد معرفی کرده است و شهرداری ها و دهیاری ها از این نیروها برای معدوم سازی استفاده می کنند.

قاسمی افزود: در صورت مشاهده بیماری هاری نیروهای یگان حفاظت درمناطق حساس اقدام به گشت و کنترل می کنند.

وی تاکید کرد: سال گذشته اداره کل حفاظت محیط زیست این استان، باتوجه به گزارشات مردمی اقدام به معدوم سازی سگ های ولگرد درمناطقی چون فرودگاه، داخل منطقه حفاظت شده و واحدهای صنعتی کرد.

قاسمی خاطرنشان کرد: افرادی که مورد گاز گرفتگی هرگونه جانور وحشی یا اهلی قرار گرفتند بلافاصله باید به نزدیکترین مرکز بهداشتی درمانی مراجعه و نسبت به تزریق واکسن هاری اقدام کنند.

7325/596

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *