دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۵:۱۷

حمام کردن برای خانم های باردار شرایط و ویژگیهای خاصی دارد همانگونه که هم برای مادر هم برای جنین  مفید است در روحیه…

images52  خاصیت حمام کردن برای خانم های باردار

حمام کردن برای خانم های باردار شرایط و ویژگیهای خاصی دارد همانگونه که هم برای مادر هم برای جنین  مفید است در روحیه مادر هم تاثیر بسزایی دارد

حمام رفتن برای زن باردار ضرر ندارد بلکه مفید است، زیرا لذت بخش است، درد را تسکین می دهد، خستگی را برطرف می کند، خواب آور است و حرکات شدید، آزار رسان و خسته کننده جنین را آرام و فضولات بدن را خالی می کند و آن را در حد اعتدال و بدون مشقت نگاه می دارد، در عین حال زنان باردار باید در حد معتدل به حمام بروند و به آن عادت نکنند.

نشستن در حمام را طول ندهند تا ضعیف نشوند، قوایشان [کاهش نیابد] وتشنه نشوند.

در کتاب حفظ سلامتی و درمان بیماری های زنان باردار، نوزادان و کودکان نوشته احمدبن محمد بلدی و ترجمه عباس نوروزپورنیازی آمده است که حمام باید حرارتش معتدل و آبش گوارا و هوای لطیفی داشته باشد. آب ولرم و برودت و حرارت آن معتدل باشد.

از عطر و بوهای خوش که نفس را تقویت می کند، در آن به کار برده باشند. همچنین بعد از بیرون آمدن از آب، از نوشیدن آب سرد و به ویژه آب بسیار سرد خودداری کنند و اگر تشنه شدند از رب میوه مانند سیب، به و ریواس به حد اعتدال بنوشند. هرگاه کاملا استراحت کردند باید از لطیف ترین غذاها تناول کنند و از مقدار آن  بکاهند و چند دفعه نه به یک باره میل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.