شنبه، ۰۳ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۴

جواد سعدون زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار كرد: به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر با مصوبه شورای عالی امنیت ملی…

جواد سعدون زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار كرد: به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر با مصوبه شورای عالی امنیت ملی و نظر مساعد اداره کل مرز و مبارزه با قاچاق وزارت کشور دژ خاکی ساحل اروند رود در شهرستان آبادان برچیده خواهد شد.

وي افزود: اين خاكريز در ايام هشت سال دفاع مقدس و در بحبوحه جنگ تحميلي روي اين ساحل رودخانه اروند از سوي رزمندگان ايراني براي محافظت از كشور احداث شده است ولي تاكنون به دلايل مختلف برچيده نشده و مردم آبادان از استفاده از اين ساحل محروم شده اند.

نماينده مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي توضيح داد: به دلیل اینکه دژ خاکی احداث شده بر روی ساحل اروند رود به وي‍‍‍‍ژه در حد فاصل بازارچه ماهی تا منتهي اليه آن جزو مناطق زرد خط مرزی تلقی مي شود، مشكلاتي براي برچيده شدن آن وجود داشت.

سعدون زاده عنوان كرد: به همين دليل امکان دسترسی مردم به ساحل این خط جغرافیایی وجود نداشت ولي مصوبه اخير، به مسئولان شهرستان آبادان این امکان را می دهد که این دژ خاکی هرچه سریعتر برچیده شود.

وي تاكيد كرد: ضرورت های وجود این دژ خاکی کاملا از میان رفته است و به منظور رونق بخشیدن به ساحل اروند به عنوان یک شاهراه مهم تجاری و گردشگری، می طلبد که هرچه سریعتر برای استفاده بهینه از این خط ساحلی و مرزی كارهاي برچيده شدن آن از سوي مسئولان آغاز شود.

رئيس مجمع نمايندگان استان خوزستان در مجلس شوراي اسلامي اظهار كرد: قطعا این اقدام مسرت بخش تاثیر بسیار عمیقی از نظر روحی و روانی بر مردم شهرستان ابادان خواهد گذاشت و عملا سایه جنگ تحمیلی و خاطرات تلخ آن را از اذهان آنان می زداید.

سعدون زاده با بيان اينكه برچيده شدن اين سد خاكريز نوید بخش شور، نشاط و بالندگی در افق بلند آبادان خواهد بود، اظهار كرد: قطعا یک چنین اقدامی می تواند ظرفیت های اشتغال فراوانی را در امتداد ساحل شرقی اروندکنار به وجود آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.