پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۰

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما “حسین رویوران” کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا و…

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما “حسین رویوران” کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا و “خالد القدومی” نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در تهران شب گذشته(11 تیرماه) به بررسی دور تازه بحران آفرینی رژیم صهیونیستی در فلسطین پرداختند.  
 
خالد القدومی در ابتدا و در پاسخ به سوال اول مجری برنامه مبنی براینکه چرا رژیم صهیونیستی با چنین سبک و قساوت قلبی اقدام به جنایت می‌کند گفت: جوان 16 ساله‌ای که به هیچ گروه مقاومتی وابستگی نداشت متاسفانه مورد شهادت قرار گرفت به گونه‌ای که این جوان فقط نماز می‌خواند و روزه می‌گرفت.
 
وی با اشاره به “هلوکاست فلسطینیان” و آتش زدن آن‌ها در کوره‌های آتش افزود: این جوان همیشه در کارهای عمومی بسیج‌وارانه وارد عمل می‌شد.  
 
نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در تهران با بیان این که صهیونیست‌ها باز دوباره در ماه مبارک رمضان اقدام به انجام جنایت‌های وحشی‌گرایانه کردند ادامه داد: متاسفانه نهادهای بین‌المللی در قبال جنایات صهیونیست‌ها سکوت کردند و به دفاع از آنان می‌پردازند.   
 
*فلسطینیان با حیوانات پستی دست و پنجه نرم می‌کنند

خالد القدومی با اشاره به این که مردم جهان باید به پا خیزند و از خواب بیدار شوند گفت: فلسطینیان با حیوانات پستی دست و پنجه نرم می‌کنند به گونه‌ای که جهانیان باید سیاست‌های خود را در مقابل صهیونیست‌های جنایتکار تغییر دهند.  
 
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه واکنش مقاومت نسبت به بخشی از فلسطینیان که عکس العملی از خود نشان نمی‌دهند چیست ادامه داد: بیش از 66 سال است که نهادهای بین‌المللی در قبال فلسطین موضع خشک و خالی داشتند به گونه‌ای که مواضع آن‌ها ملموس نیست و پیگیری را از جانب آن‌ها شاهد نیستیم.  
 
نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در تهران با تاکید براینکه آمریکا تمام قد در برابر اسرائیل ایستاده است خاطر نشان کرد: آمریکا و هم پیمانانش از رژیم صهیونیستی همواره دفاع می‌کنند.  
 
خالد القدومی با بیان این که آشتی فلسطینیان و نزدیک شدن فتح و حماس دقیق نیست افزود: ما به عنوان حماس هیچ گاه فتح نخواهیم بود و آن‌ها هم به عنوان فتح هیچ گاه حماس نمی‌شود.  
 
وی با اشاره به توافق نامه سازش میان فتح و حماس گفت: آب و روغن هیچ گاه با هم یکی نمی‌شود.  
 
نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در تهران با بیان این که ما مجبور هستیم با فتح آشتی کنیم ادامه داد: از سال 2006 برنامه کاری داشتیم که باید به آن دست یابیم.  
 
خالد القدومی با تاکید براینکه مقاومت پابرجاست اظهار داشت: سازمان آزادی بخش فلسطین آزاد است.  
 
وی با بیان این که از سال 1990 تاکنون نتیجه‌ای از گروه سازش نگرفته‌ایم گفت: نزدیکی ملموسی را میان فتح و حماس شاهد نیستیم.
 
نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در تهران با اشاره به این که حکومت “محمود عباس” در قبال جنایات صهیونیست‌ها ساکت مانده است افزود: متاسفانه محمود عباس ربوده شدن جنایتکاران صهیونیستی را محکوم می‌کند پس باید بگوییم که محمود عباس چگونه می‌تواند جلوی تمام جهان اسلام بایستد و بگوید باید جنایتکاران را محکوم کرد.
 
خالد القدومی با اشاره به گفته‌های “ابومازن” مبنی براینکه باید حکومت نتانیاهو عدالت را رعایت کند خاطر نشان کرد: چگونه می‌توان از صهیونیست‌ها انتظار عدالت را داشته باشیم این در حالی است که امروزه محمد حسین جوان فلسطینی به طرز فجیعی به شهادت می‌رسد بدون آن که عکس العملی را از سوی محمود عباس شاهد باشیم.  
 
*بسیاری از کشورهای عربی فلسطین را از لوح کشورهای دنیا پاک کرده‌اند 

وی با بیان این که شهرک نشینان صهیونیست جسد این جوان فلسطینی را می‌سوزانند افزود: چرا محمود عباس این اقدام شهرک نشینان صهیونیستی را محکوم نمی‌کند.
 
نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در تهران افزود: بسیاری از کشورهای عربی فلسطین تعمدا یا سهوا از لوح خبرهای اصلی دنیا پاک کرده‌اند افزود: مقاومت معتقد است که از نحل تا بحر متعلق به فلسطین است.

این خبر ادامه دارد….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.