یکشنبه، ۱۹ شهریور ۹۶ - ۱۰:۳۳
خانه‌ ساکنان آینده مریخ

خانه‌ ساکنان آینده مریخ موضوعی است که همواره به لحاظ زندگی احتمالی انسان در مریخ آن هم با توجه شرایط محیطی در سیاره…

خانه‌ ساکنان آینده مریخ موضوعی است که همواره به لحاظ زندگی احتمالی انسان در مریخ آن هم با توجه شرایط محیطی در سیاره سرخ موضوع مورد بحث و طراحی دانشمندان حوزه هوا فضا قرار گرفته و همه ساله نیز در این راستا طرح هایی بر مبنای شرایط زندگی در مریخ توسط طراحان ارائه می شود. که در این میان ناسا پیشتاز ارائه طرح خانه‌ ساکنان آینده در مریخ است . در ادامه با میهن پست همراه شوید.

دانشمندان ناسا معتقدند که بهترین مواد برای ساخت پناهگاه‌ در مریخ استفاده از منابع یخ زیر سطحی برای ساخت گنبدهای یخی است. بنابراین خانه‌ ساکنان آینده مریخ بر مبنای این شرایط طراحی و ساخته خواهد شد چرا که منابع لازم برای تامین مصالح خانه‌های یخی در مریخ از آب منجمد موجود در دریاچه‌های زیرسطحی تازه کشف شده در این سیاره بدست خواهد آمد.

طبق آخرین مطالعات دانشمندان حجم منابع آب منجمد کشف شده در مریخ  ممکن است از دریاچه سوپریور در آمریکای شمالی با حجم ۱۲ هزار کیلومتر مکعب بیشتر باشد.

مهمترین ویژگی ایگلوهای یخی ، شکل هندسی برجسته برای تشکیل سپر حفاظتی بدون نیاز به انتقال مصالح از زمین است.بنابراین باید گفت که طرح و جنس خانه‌ ساکنان آینده مریخ به احتمال زیاد از جنس یخ خواهد بود و البته طرح خانه‌های یخی مریخ علاوه بر قابلیت اسکان موقت ، قادر به تشکیل سپر دفاعی در برابر تشعشعات مرگبار مریخی است.

دانشمندان معتقدند بهترین منبع موجود برای ساخت پناهگاه‌های یخی یا خانه‌ ساکنان آینده مریخ با قابلیت مقاومت در برابر پرتوهای خطرناک مریخی منابع عظیم یخ زیر سطحی مریخ است، چرا که حمل مواد مناسب برای ساخت پناهگاه از زمین غیرممکن است.

هریک از ایگلوهای یخی با ظرفیت چهار نفر و دارای فضاهای مجزا مثل محل کار، محل خواب و محل پرورش گیاه هستند. فشار هوای داخل هر ایگلو معادل ۶۶۰۰ گرم بر ۶ سانتیمتر مربع در دمای ۲۲ درجه سانتگیراد تنظیم شده است.

اگر چه نحوه ساخت و جنس خانه‌ ساکنان آینده در مریخ هنوز به طور قطعی مشخص نیست و طرح خانه یخی هم که این روزها مطرح شده است تنها یک فرضیه است اما لازم است بانیم که طراحی پناهگاه در مریخ با ضرورت وجود فشار در داخل همیشه با محدودیت همراه است، چرا که شکل گنبدی بهترین طرح برای کنترل فشار در داخل پناهگاه است.

[highlight]منبع[/highlight]   dailymail

5 دیدگاه برای “خانه‌ ساکنان آینده مریخ در طرح و جنسی خاص + عکس”

 1. علي تابان گفت:

  یعنی میریم مریخ واسه زندگی

 2. نيلو گفت:

  با یخ درست میشه و مقاومت هم داره !

 3. نويد گفت:

  چطوریه که یخ میتونه انقد مقاوم باشه

 4. میترا گفت:

  چقد جدیدا بحث مریخ گسترش پیدا کرده

 5. صفورا نیازی گفت:

  اینطوری که پیش میرن تا چند سال آینده باید بریم بلیط بگیریم واسه سفر به مریخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.