یکشنبه، ۱۰ خرداد ۹۴ - ۱۰:۳۱

میهن پست –  شاید برای بعضی از انسان ها چه زمانی که بچه هستند تا دوران نوجوانی ، جوانی و کهنسالی همواره داشتن یک خانه درختی…

میهن پست –  شاید برای بعضی از انسان ها چه زمانی که بچه هستند تا دوران نوجوانی ، جوانی و کهنسالی همواره داشتن یک خانه درختی در نزدیکی جز یکی از آرزوهای شیرین آن ها باشد. بنابراین برای برای افرادی که به نحوی علاقه شدیدی به داشتن همچین خانه هایی دارند این موضوع تا پایان عمر فقط در حد یک آرزو باقی بماند، اما بسیاری از این افراد ، آن را به خاطر سپرده و این آرزو را به واقعیت بدل می کنند.

الورا هاردی در حالی شغل موفق خود در صحنه مد را رها کرد تا خانه درختی و مورد علاقه خود را با چوب بامبو در کشور اندونزی بنا و آرزوی دیرینه خود را به واقعیت بدل کند.

اهالی بالی و تیم او که ۵ سال را وقت گذاشتن تا مراحل ساخت و ساز خانه درختی و یا جنگلی بامبو که به اعتقاد آن ها خانه ای بی رغیب است را به پایان برسانند.

این خانه بامبو که کاملا چوبی است در ساخت آن نیز همواره سعی شده است که برای کوچک ترین بخش های آن از چوب استفاده شود .

این تیم برای بالا بردن مقاومت این خانه چوبی با استفاده از بورون که به طور طبیعی در طبیعت اتفاق می افتد بامبوها را در برابر رو طوبت و حشرات مقاوم کرداند.

لازم است بدانید که چوب درخت بامبو نیروی فشاری برابر با بتن را داشته و نسبت قدرت به وزن آن همانند فولاد قابل اعتماد است .

بامبو یکی از گیاهان با رشد سریع در جهان است که بر خلاف مقاومت زیاد آن تنها نقطه ضعفش حشرات و رطوبت است که اگر راه حلی برای آن پیدا شود – که هست – این چوب می توانند یک عمر دوام داشته باشد.

با هم عکس هایی از خانه زیبای الورا را در میهن پست تماشا کنیم.

منبع : boredpandaohki

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *