چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۲

به گزارش خبرگزاری مهر، این تشکل غیر صنفی به منظور شناخت تمام سرمايه هاي انساني در حوزه تخصّصي خبرنگاري كتاب، راه‌اندازی بانك خبرنگاران…

به گزارش خبرگزاری مهر، این تشکل غیر صنفی به منظور شناخت تمام سرمايه هاي انساني در حوزه تخصّصي خبرنگاري كتاب، راه‌اندازی بانك خبرنگاران كتاب كشور، تدوين طرح‌هاي حمايتي از خبرنگاران كتاب و همچنین آسيب شناسي وضعيت فعلي و طرح و برنامه راهبردي براي توسعه و تحول امر خبرنگاري كتاب از سوی موسسه خانه کتاب ایران راه‌اندازی شده است.

همچنین برگزاري دوره‌ها و كارگاه‌هاي آموزشي، دانشي و مهارتي حوزه کتاب براي خبرنگاران و علاقه مندان به اين حوزه و حمايت از تشكيل براي انجمن خبرنگاران كتاب ايران و نیز شناخت مشكلات و نيازهاي خبرنگاران حوزه كتاب و برنامه ريزي براي خدمت رساني و تسهيلات حمايتي از آنان مانند تشكيل صندوق حمايت از خبرنگاران كتاب ايران از جمله مهم‌ترین اهداف راه اندازی خانه خبرنگاران کتاب ایران عنوان و در حکم انتصاب اسدزاده به آنها تاکید شده است.

میرزایی همچنین در این حکم تاکید کرده است: مانند هميشه يادآوري مي كنم كه مطالبات رهبري انقلاب اسلامي و چارچوب اصلي ارزشهاي اسلامي و ايراني و سياست كلان فرهنگي و فكري دولت اسلامي ما، به عنوان مهمترين اركان حركت فكري ماست.

بر اساس این گزارش، مدیرعامل خانه کتاب همچنین در حکمی دکتر احمدرضا رحیمی ریسه را به سردبیری فصلنامه تخصصی نقد کتاب ایران و اسلام منصوب کرد.

در حکم انتصاب دکتر رحیمی ریسه تاکید شده است: فصلنامه تخصصی نقد کتاب، از سری جدید فصلنامه‌های تخصصی نقد کتاب ایران است که مؤسسه خانه کتاب ایران اخیراً در لبیک به برخی از راهبردهای رهبری معظم انقلاب اسلامی در ضرورت توسعه نقد و بررسی، مهندسی و مدیریت کتاب ایران راه‌اندازی کرده است. چنان که به مناسبت آغاز به کار دیگر فصلنامه‌های تخصصی تأکید شد، این فصلنامه‌های تخصصی منحصراً در حوزه نقد و بررسی کتاب کار خواهند کرد و در واقع به عنوان بخش جدیدی از مدیریت نشر ایران به شمار می‌آید تا کتاب‌های خوب و وزین و یا قابل نقد و واکاوی به طور طبیعی و با روند و روالی ثابت در چرخه نقد و بررسی قرار گیرند.

همچنین نجفعلی میرزایی مدیرعامل خانه کتاب طی حکم دیگری، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدعلی مهدوی راد به سردبیری فصلنامه تخصصی کتاب قرآن و حدیث منصوب کرد.

در حکم انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدعلی مهدوی راد تاکید شده است: امیدوارم با تکیه بر لطف الهی و با کارنامه علمی-قرآنی درخشان شما در حوزه و دانشگاه و نظر به گستره ارتباط شما با اهالی قرآن‌پژوهی جامعه علمی کشور آغاز این فصلنامه تخصصی نقد کتاب در حوزه قرآن و حدیث در ماه قرآن کریم به دست توانای شما سرفصل جدیدی برای ارتقابخشی به محصولات علمی این میدان باشد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.