دوشنبه، ۲۲ تیر ۹۴ - ۰۵:۰۶

میهن پست – در مورد امارات عربی متحده باید گفت که این کشور که تا ۴ دهه اخیر چیزی جز بیابان سوزان نبود…

میهن پست – در مورد امارات عربی متحده باید گفت که این کشور که تا ۴ دهه اخیر چیزی جز بیابان سوزان نبود با اتحادی از هفت شیخ‌نشین کوچک به نام‌های ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس‌الخیمه و ام‌القوین  که بعد از استقلال از بریتانیا در ۲ دسامبر ۱۹۷۱ میلادی شکل گرفت. لازم است بدانید که هر یک از این ۷ امیرنشین از استقلال فراوانی برخوردارند، اما یک امیر موروثی به عنوان حاکم کشور ایفای وظیفه می‌کند و شورای عالی حکام که متشکل از هفت امیر است، رئیس دولت و کابینه را انتخاب می‌کند. در حال حاضر امیر و رئیس دولت امارات شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان است. پایتخت و بزرگ‌ترین شیخ‌نشین این کشور ابوظبی است.

خانه های شناور دبی

خانه های شناور دبی

امارات یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد و تولید ناخالص سرانه آن در حد ثروتمندترین کشورهای اروپای غربی است که این ثروت توانسته است این کشور را به یکی از مهمترین کشورها به لحاظ سرمایه گذاری و از همه مهمتر توریتس در دنیا بدل کند.

در راستای برنامه های توریستی و توسعه زیر ساخت های جذب سرمایه گذار قرار است طبق برنامه ریزی های انجام شده ۳۳ خانه شناور لوکس خصوصی در شبه جزیره مصنوعی The World شهر دبی ، آن هم در کنار سایر شاهکارهای معماریش – که همگی فکر و ایده غربی‌ها است – ساخته شود.

خانه های شناور دبی (۲)

لازم است بدانید که طراحی این خانه ها بر عهده Waterstudio.NL و ژان میشل کوستا بوده است، این خانه ها بخشی از Oqyana World First هستند که در قسمت استرالیای شبه جزیره The World واقع می شود.

The World   که برنامه های مربوط به آن در سال ۲۰۰۳ اعلام شد، مجموعه ای از جزایر دست ساز است که از ۷ قاره جهان الهام گرفته شده است. مساحت این منطقه ۹۳۱ هکتار بوده و شامل جزایر مسکونی، نواحی تجاری به همراه استراحتگاه، هاب های حمل و نقل با قایق و منطقه توریستی می شود.

خانه های شناور دبی ۳

البته این پروژه بدون مشکل هم نبوده و موقع رخ دادن بحران اقتصادی جهانی مشکلاتی برای آن پیش آمد. هرچند بعد از گذشت این بحران کار مجددا از سر گرفته شده است.

منبع : powerhousedubai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *