سه شنبه، ۰۷ شهریور ۹۶ - ۰۵:۰۳
خانه کانتینری

خانه کانتینری ارزان قیمت دانشجویی در کپنهاگ دانمارک در حالی ساخته شده است که این شهر یکی از هشتمین شهر گرانقیمت دنیا محسوب…

خانه کانتینری ارزان قیمت دانشجویی در کپنهاگ دانمارک در حالی ساخته شده است که این شهر یکی از هشتمین شهر گرانقیمت دنیا محسوب می شود و زندگی در آن هزینه های زیادی را روی دست شهروندان آن قرار خواهد داد که در این میان خانه ای دانشجویی از چهار کانتینر بی مصرف، بدون ضایعات کربنی و شناور در اسکله کپنهاگ ساخته شده است که این روزها در این شهر پر هزینه مورد توجه خاصی قرار گرفته است . در ادامه با میهن پست همراه شوید.

این پیش نمونه اولیه خانه کانتینری در پایتخت دانمارک، یکی از گرانترین شهرهای دنیا با زیربنای ۳۰۰ متر مربع، یک مسکن دانشجویی با ۱۲ اتاق، حمام، آشپزخانه و حیاط است.

خانه کانتینری از دیدگاه کیم لودوپ مدیر شرکت سازنده این گونه توصیف شده است:

مسکن ارزان قیمت انگیزه این پروژه بوده است چرا که زمین در قسمت های مرکزی شهر گران است و معمولا کاربری تجاری یا اداری دارد. حتی اگر زمین یا ملکی غیر از این پیدا بشود، قیمت آن بسیار بالا است.

تغییر کاربری کانتیتر به خانه کانتینری با هدف صرفه جویی در مصالح و انرژی، دهه هفتاد میلادی در کالیفرنیا رواج پیدا کرده اما این خانه ها از فناوری های جدید مانند بام با صفحه های خورشیدی و استفاده از دمای آب دریا برای گرمایش مسکن بهره می برند.

کیم لودروپ در ادامه صحب هایش در خصوص خانه کانتینری توضیح بیشتری داده و عنوان کرده که استفاده از فناوری های سازگار با محیط زیست و دادن امید و انگیزه به نسل آینده هدف این پروژه است. چرا که دانشجویان و جوان ها آینده ما هستند و برای تشویق آنها به ادامه تحصیلات باید به آنها امید و انگیزه بدهیم.آنها کسانی هستند که مشکلات آینده را حل می کنند.»

بنا به آمار موسسات معتبر بین المللی، کپنهاگ هشتمین شهر گران دنیا در سال ۲۰۱۶ است. این درحالی است دانمارک ۷ هزار و سیصد کیلومتر خط ساحلی دارد.

با هم در میهن پست تصاویری از خانه کانتینری ارزان قیمت ساخته شده در کپنهاک دانمارک را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع [/highlight]  euronews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.