شنبه، ۱۰ آبان ۹۳ - ۰۸:۳۴

  به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا آذری عصر شنبه در  نشست هم‌اندیشی مشارکت فرهنگیان استان در وقف جمعی ساخت بیمارستان تخصصی سرطان جنوب…

  به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا آذری عصر شنبه در  نشست هم‌اندیشی مشارکت فرهنگیان استان در وقف جمعی ساخت بیمارستان تخصصی سرطان جنوب کشور  به نقش مؤثر و نوع نگاه شهروندان یک جامعه نسبت به کارهای بزرگ اشاره وبیان کرد: اعتبار زیادی از دستگاه‌های دولتی برای ساخت طرح‌های بزرگی مانند بیمارستان تخصصی سرطان جنوب کشور نمی‌توان گرفت که در این رابطه باید نوع نگاه شهروندان را نسبت به کار جمعی تغییر داد.

وی افزود: اهمیت این مهم به گونه ای است که در اداره کل آموزش وپرورش فارس کارگروه پیگیری همکاری این سازمان در خصوص وقف جمعی ساخت بیمارستان سرطان جنوب کشور تشکیل شده  است.

آذری  افزود: این مجموعه نسبت به سایر دستگاه‌های اجرایی نقش مؤثرتری را ایفا می‌کند.

این مسئول وقف جمعی را  به عنوان ابتکاری مطلوب میان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اوقاف فارس یاد و تأکید کرد:  اگر این امر به تجربه‌ای موفق بدل شود، بدون شک زمینه‌ساز تجارب بیشتری برای توسعه استان خواهد شد.

وی ادامه داد: احداث بیمارستان سرطان با مشارکت مردم استان فارس در قالب وقف جمعی آغاز یک کار بزرگ است که با ساخت آن امید به ادامه زندگی در انسان‌ها افزایش و اشتغال زیادی به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس وجود بیش از 140 هزار معلم بازنشسته و 900 هزار دانش‌آموز در استان فارس را فرصتی مناسب در جهت  همکاری بیشتر برای جمع‌آوری اوراق وقف جمعی ذکر کرد وافزود: پیش بینی می شود با وجود خانواده بزرگ 400 هزار نفری فرهنگیان همه آنان به نسبت تمکن مالی در ساخت این بیمارستان مشارکت کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست گفت: محور سلامت خانواده‌ها، دانش‌آموزان هستند که از آنها در این فرصت پیش آمده برای ساخت بیمارستان باید استفاده کرد.

محمد هادی ایمانیه  ادامه داد: بیماری سرطان  در دنیا رو به افزایش است و هرچه جامعه‌ رو به صنعتی شدن است  چه بسا این معضل پر رنگ تر می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز یاد آورشد: بیماری سرطان خط فقر مردم را می‌شکند و آنها را به زیر خط فقر فرو می برد.

ایمانیه تاکید کرد: چهار گروه دانش‌آموزان، معلمین، مسئولین و اولیاء در آموزش و پرورش بهترین کانال ارتباطی برای ساخت این بیمارستان خواهند بود که به پشتوانه این نیروی عظیم پروژه‌های بزرگتری در زمینه وقف جمعی در استان فارس به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با تایید مشکلات مکانی از نظر ترافیکی و دسترسی به مراکز درمانی افزود: به مرور زمان طرح‌های آمایشی جهت حل شدن این مشکل در شیراز اجرا می‌شود که در این راستا پارکینگ 11 طبقه‌ای غدیر در کنار بیمارستان حافظ در حال ساخت است که با یک پل هوایی به بیمارستان نمازی متصل می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین بیان کرد: درمانگاه بیمارستان حضرت شاهچراغ(ع) در بلوار رسول اعظم نیز تا شش ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد که ساخت 200 تخت این درمانگاه توسط یک خیر آغاز شده است

در ادامه رئیس بخش پیوند اعضاء بیمارستان نمازی شیراز نیز گفت:آموزش و پرورش و آموزش عالی نقش مغز را در کشور دارند که اگر در مملکتی مغز خوب کار کند مابقی اعضاء نیز وظیفه خود را به خوبی انجام خواهند داد

دکتر سیدعلی ملک‌حسینی با بیان اینکه بیمارستان پیوند اعضای ابن سینا با 500 تخت و 20 اتاق عمل قادر به پوشش خدمات به مراجعه کنندگان فارسی، جنوب و دیگر مناطق کشور و خارج از کشور است، گفت: دانشگاه و مدرسه ابوعلی سینا نیز در کنار ساخت این بیمارستان طراحی شده که در قالب دانشگاه بین المللی به آموزش و پژوهش در این زمینه می پردازد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *